عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس اداره فضای سبز شهرداری منطقه ۶ :

اجرای طرح معنوی نذر درخت در تهران همزمان با هفته درختکاری

کد خبر: 84394
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۲:۳۰ ب.ظ

رئیس اداره فضای سبز شهرداری منطقه ۶ از اجرای طرح معنوی نذر درخت در قلب پایتخت همزمان با هفته درختکاری خبر داد و گفت: مردم به واسطه فرهنگ دینی ما که نذر است می توانند برای خودشان یا عزیزانشان درختی نذر کرده و به همان نام در یکی از بوستان های منطقه و یا مکانی که خودشان مایل هستند غرس کنند.

به گزارش نداي مردم ، عباس مافی توضیح داد: بر اساس این طرح برای هر درخت شناسانامه صادر شده که اصل آن نزد شهروندان و یک نسخه از آن دست شهرداری می ماند تا برای بازدیدهای دوره ای مکان غرس نهال مشخص باشد.

او ادامه داد: پس از غرس نهال شهروندان بعد از سه ماه به همراه کارکنان شهرداری به درخت خود سر زده و شرایط درخت را چک می کنند و این امکان برای همیشه برای شهروندان فراهم است.

رئیس اداره فضای سبز شهرداری منطقه ۶ گفت: طرح نذر درخت همزمان با شروع هفته درختکاری در بوستان هنرمندان و با همراهی انجمن ام اس آغاز به کار کرده و روز چهارشنبه در بوستان لاله با همراهی اصحاب فرهنگ و هنر دنبال می شود.

مافی توضیح داد: همزمان با هفته درختکاری علاوه بر طرح نذر درخت، طرح اهدای نهال رایگان به شهروندان در جریان است و شهروندان با حضور در بوستان های بزرگ منطقه از جمله هنرمندان، ساعی، لاله، بهجت آباد، قزل قلعه و اسدآبادی می توانند درخت های مثمر و غیرمثمر دریافت کرده و این نهال ها را در مکان مورد نظر خودغرس کنند.

او تصریح کرد: طرح اهدای نهال هر روز از هشت صبح آغاز می شود و شهروندان با تماس با شماره ۱۳۷ می توانند در طرح نذر درخت و همچنین تحویل نهال رایگان شرکت کنند.

رئیس اداره فضای سبز شهرداری منطقه ۶ اشاره کرد: پیش بینی می شود در هفته درختکاری امسال بیش از ۲۰ هزار اصله نهال در منطقه غرس شده و بیش از هزار نفر در طرح نذر درخت مشارکت داشته باشند.

دیدگاه کاربران