عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲ :

مسیل ها و کانال های منطقه ۲ لایروبی و رسوب گیری شد

کد خبر: 84397
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۳:۰۷ ب.ظ

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲ از حفر ۴۰ حلقه چاه جذبی خبر داد و گفت: به منظور جلوگیری از آب گرفتگی معابر، قنوات و حوضچه های منطقه ۲ در آستانه سال جدید، رسوب گیری و لایروبی شد.

به گزارش نداي مردم ،علیرضا جعفری با اعلام این خبر گفت: در آغاز سال نو و بارش های احتمالی در روزهای پایانی زمستان و آغاز بارش های نزولات آسمانی در فصل بهار و همزمان با اجرای طرح استقبال از بهار سال ۹۶، رسوب برداری و بازسازی قنوات و کانال ها با هدف هدایت و جمع آوری آب های سطحی منطقه، از ۶ مسیل عبوری و ۱۰ کانال رو بسته در سطح منطقه ۲ لایروبی و رسوب برداری اجرا شد.

وی با بیان اینکه مسیل ها و کانال ها طبق برنامه زمانبندی لایروبی می شوند، افزود: به منظور کاهش ورود زباله و ضایعات به داخل مسیل ها و کانال ها ۶ حوضچه رسوبگیر وجود دارد و این حوضچه های رسوب گیر در قالب برنامه زمانبندی، لایروبی و پاکسازی می شود.

جعفری به دیگر اقدامات اداره مسیل ها و قنوات منطقه اشاره کرد و گفت: احیا و بازسازی قنوات، هدایت مناسب آب های سطحی از دیگر اقدامات در دست اجراست. همچنین در جهت رفع آب ماندگی در معابری که دارای شیب نا مناسب است و یا در آنها امکان هدایت آبهای سطحی نیست، چاه های جذبی در سطح منطقه حفر شده است.

دیدگاه کاربران