عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران:

توقف عملیات‌ حفاری و عمرانی در معابر پایتخت از ۲۵ اسفند

کد خبر: 84488
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۲:۰۱ ب.ظ

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران، از توقف عملیات عمرانی و حفاری از ۲۵ اسفند ۹۵ تا دوم فروردین در تمامی معابر اصلی و فرعی پایتخت خبر داد.

به گزارش نداي مردم ، اقبال شاکری در جریان سیصد و سی و ششمین جلسه شورای شهر تهران ضمن اشاره به درگذشت احمد عزیزی شاعر انقلابی و کرمانشاهی، اظهار کرد: وی حدود ۹ سال در کما بود و به رحمت خدا رفت که برای وی طلب مغفرت می‌کنیم.

وی همچنین به همکاری شهرداری منطقه ۱۱، دادستانی، وزارت کار و سازمان نظام مهندسی اشاره کرد و گفت: طی هماهنگی‌های صورت گرفته بین این دستگاه‌ها، قرار است ساختمان‌های ناایمن منطقه ۱۱ شناسایی و طی یک پروسه، ایمن شوند.

شاکری بیان کرد: با توجه به اینکه بالغ بر ۵۰۰۰ ساختمان ناایمن در مناطق مختلف تهران وجود دارد، می‌طلبد که مشابه همکاری شهرداری منطقه ۱۱ با سایر سازمان‌ها در مناطق مختلف تهران صورت گیرد.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران در ادامه به انجام عملیات حفاری و عمرانی در شهر اشاره کرد و گفت: طبق مصوبه شورای شهر تهران هر گونه عملیات حفاری و عمرانی در محورهای اصلی از بیست و پنجم اسفند تا دوم فروردین ماه و همچنین محورهای فرعی از ۲۸ اسفند تا دوم فروردین غیرفعال خواهند بود که متأسفانه شاهد هستیم که شورای عالی ترافیک که تمامی حفاری‌ها را از ۱۵ اسفند تا دوم فروردین تعطیل کرده که کار درستی نبوده است.

وی این اقدام شورای عالی ترافیک را ناپسند خواند و گفت: برای صدور مجوزها مجدداً باید هزینه گزافی صورت گیرد و این کار درستی نیست.

شاکری همچنین به غیرفعال بودن تمامی فعالیت‌های حفاری و عمرانی در شهر اشاره کرد و گفت: قطعاً تعطیلی انجام این‌گونه عملیات‌ها از ۲۵ اسفند تا دوم فروردین ماه قابل قبول‌تر است و امیدواریم این موضوع مورد توجه شورای عالی ترافیک قرار بگیرد.

عضو شورای شهر تهران به تذکر تندگویان در خصوص درآمدهای شهرداری تهران از محل تابلوهای تبلیغاتی اشاره کرد و گفت: اگر ایشان نکته‌ای را در این زمینه دارند، حتماً باید از طریق سازمان بازرسی پیگیری شود، اما در این زمینه‌ها باید در زمان بودجه، موارد و مشکلات عنوان شود چرا که ما می‌توانیم در این زمینه اعمال نظر کنیم.

دیدگاه کاربران