عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران :

بازهم دولت در پرداخت مطالبات مردم تهران وعده پوچ داد

کد خبر: 84515
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱:۵۰ ب.ظ

امانی درخصوص میزان بدهی دولت به شهرداری درزمینه بافت فرسوده تهران هم گفت: تا مدتی پیش بدهی بیش از پانصدمیلیارد تومانی دولت بابت تخفیفات شهرداری به نوسازی بافت فرسوده قطعی شده بود.

به گزارش نداي مردم ،ناصر امانی، معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران درخصوص وعده معاون برنامه‌ریزی رییس جمهور جهت پرداخت مطالبات شهرداری از دولت با اشاره به اینکه رقم مطالبات شهرداری بر اساس حسابرسی‌های انجام شده بیش از ۱۴هزار میلیارد تومان است و ۹هزار میلیارد تومان از این رقم، بدهی تکلیفی دولت به شهرداری تهران است، گفت: دستور پرداخت بخشی از این مطالبات معادل نهصد و اندی میلیارد تومان در قالب اوراق سکوک داده شده است و پیگیری می‌کنیم تا اجرایی شود اما در بقیه موارد هنوز دستور صریح و اجرایی دریافت نکرده‌ایم و البته در حال پیگیری هستیم و امیدواریم تا پایان سال سازوکارهای این اتفاق انجام شود.

معاون شهرداری تهران در خصوص دیگر ارقام پرداخت شده توسط دولت به شهرداری تهران گفت: از محل سهم شهرداری تهران از مبلغ جرائم رانندگی، حدود هزار میلیارد تومان دولت به شهرداری بدهکار است که از این رقم هم ۴۰ میلیارد تومان تخصیص اعتبار به استانداری داده‌اند که باید درصد تخصیصش مشخص شود تا ببینیم چه‌مقدار از این ۴۰میلیارد را به ما واگذار خواهند کرد.

امانی درخصوص میزان بدهی دولت به شهرداری درزمینه بافت فرسوده تهران هم گفت: تا مدتی پیش بدهی بیش از پانصدمیلیارد تومانی دولت بابت تخفیفات شهرداری به نوسازی بافت فرسوده قطعی شده بود.

در شرایطی که شهرداری تهران ۱۴هزار میلیارد تومان از دولت طلبکار است، نوبخت معاون برنامه‌ریزی رییس جمهور در جلسه‌ای با شهردار تهران در تاریخ ۶ دی ۹۵ جهت پرداخت مطالبات شهرداری تهران از دولت تا پایان سال وعده داده بود.

یک میلیارد دلار از محل صندوق ذخیره ارزی، ۲هزار میلیارد تومان از محل یارانه بلیت مترو و اتوبوس و همچنین بیش از یک میلیارد تومان از محل جرایم راهور، از جمله مطالبات شهرداری تهران از دولت است، بر این اساس، می‌توان گفت سرانه طلب هر تهرانی از رقم مطالبه شهرداری تهران از دولت، بیش از یک و نیم میلیون تومان است.

دیدگاه کاربران