عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو :

جانمایی غرفه های جدید بازیافت در منطقه دو

کد خبر: 84526
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۲:۰۸ ب.ظ

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو از جانمایی دو غرفه جدید بازیافت درسطح محدوده منطقه خبر داد و گفت: اقدامات ویژه برای جلب مشارکت حداکثری شهروندان در امر طرح تفکیک پسماند ازمبدأ و نهادینه سازی فرهنگ بازیافت در منطقه دو در حال اجرا است.

به گزارش  نداي مردم ، “علیرضا جعفری” با اعلام این خبر گفت: تفکیک پسماند از مبدا مستلزم جلب مشارکت و آگاه سازی شهروندان دراین خصوص است و در صورت فرهنگ سازی مناسب از نحوه بازیافت و تفکیک از مبدا می توان از پسماند خشک به عنوان سرمایه ملی ارزشمند استفاده کرد.

وی افزود: یکی از معضلات شهرنشینی روند روبه رشد تولید پسماند و به تبع آن بروز مشکلات زیست محیطی است که برای رفع این معضل و جداسازی این مواد در مبدا تاکنون اقدامات مناسبی از سوی اداره مدیریت پسماند منطقه انجام شده که این امر کمک بسزایی در بازیافت مواد و جلوگیری از آلودگی زیست محیطی و از بین رفتن سرمایه نموده است.

وی با بیان اینکه تعداد ۲۸ غرفه در منطقه فعال است و ۲ غرفه دیگر نیز در سطح محدوده منطقه جانمایی شده است، افزود: بابرنامه ریزی های انجام شده برخی از غرفه ها در ایام تعطیلات نوروز آماده خدمات رسانی به شهروندان است.

جعفری از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا را اجرای طرح حامیان بازیافت در مدارس، راه اندازی بازدیدهای علمی یک روزه از مجتمع آراد کوه برای آگاه سازی شهروندان از فرآیند تهیه کود کمپوست، جمع آوری پسماندهای خشک درراسته های تجاری از طریق خودروهای ملودی را از اقدامات مهمی بر شمرد که در منطقه در دست اجرا است و افزود: اکثر شهروندان منطقه آموزشهای لازم در خصوص اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدأ را فرا گرفته اند و با فعالیت های انجام شده واطلاع رسانی های مستمر و جمع آوری به موقع پسماندهای خشک از درب منازل، باعث ایجاد انگیزه برای شهروندان جهت مشارکت دراین طرح گردیده است.

دیدگاه کاربران