عضویت در خبرنامه الکترونیک
مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی :

۵۱۸ تن مواد غذایی فاسد معدوم شد

کد خبر: 84530
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۲:۵۲ ب.ظ

با اجرای برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،‌ از ابتدای اسفند تاکنون ۵۱۸ تن مواد غذایی فاسد از اماکن عمومی جمع آ‌وری شد؛ بیش از پنج هزار مرکز متخلف به مراجع قضایی معرفی و یکهزار و ۲۰۰ واحد متخلف دیگر تعطیل شدند.

به گزارش نداي مردم ، سیدرضا غلامی مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: برنامه سلامت نوروزی از اول اسفند تا ۱۵ فروردین به منظور نظارت بر سلامت مواد غذایی، آب و بهداشت محیط مردم و مسافران نوروزی اجرا می‌شود.

به گفته وی، تاکنون ۵۱۸ هزار و ۸۴۴ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی از مراکز تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی کشف و معدوم شده است؛ ‌همچنین در این مدت پنج هزار و ۸۶۸ مورد از مراکز متخلف به مراجع قضایی معرفی و یک هزار و ۲۷۱ مرکزی که تخلفات سنگین‌تری داشتند نیز تعطیل شدند.

مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت ادامه داد: از ابتدای اجرای این برنامه تاکنون ۲۵۸ هزار و ۲۴۱ مرکز تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی حساس با حضور ماموران بهداشت محیط وزارت بهداشت بازرسی شده است.

غلامی اضافه کرد: در این مدت همچنین ۶۲ هزار و ۶۳ آرایشگاه، هتل و مرکز اقامتی با اولویت بررسی بهداشت فردی و تجهیزات بازرسی شدند.

به گفته وی همچنین از اول اسفند تاکنون بازرسان بهداشت محیط از هفت هزار و ۹۵ مکان بین راهی با اولویت کنترل بهداشت فردی و بهداشت مواد غذایی بازرسی کردند.

مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت گفت: در این مدت همچنین از سامانه‌های آبرسانی ۱۵ هزار و ۷۱۶ منطقه بازدید شده است.

وی افزود: همچنین به منظور کنترل دخانیات و جلوگیری از عرضه قلیان در اماکن عمومی چهار هزار و ۴۷۳ مورد بازرسی از اول اسفند انجام شده است و در مجموع در ۲۰ روز سپری شده از این ماه، ۳۴۷ هزار و ۵۹۸ مورد بازرسی بهداشتی در کشور و همچنین ۲۲۴ هزار و ۸۸۲ مورد کلرسنجی از آب آشامیدنی مناطق شهری و روستایی انجام شده است.

بر اساس اعلام مسئولان وزارت بهداشت، مردم در هر نقطه از کشور در صورت مشاهده، تخلفات و مشکلات بهداشتی می توانند، مورد را به شماره ۱۹۰ گزارش کنند.

دیدگاه کاربران