عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران :

اینترنت پرسرعت شهرستان ها در دولت یازدهم ۷۴ درصد ارزان شد

کد خبر: 84564
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶ ب.ظ

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران از کاهش ۷۴٫۱۴ درصدی تعرفه اینترنت پرسرعت شهرستان ها از آغاز دولت یازدهم تاکنون خبر داد. قیمت این خدمت در تهران نیز ۶۱٫۱ درصد کم شد.

به گزارش نداي مردم ،«محمدجواد آذری جهرمی» در آیین اعطای «جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران» که در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات برگزار شد، توضیح داد: سال ۱۳۹۲، تعرفه کیفیت ارایه موثر سرویس اینترنت پرسرعت (ADSL) در تهران ۳۶ هزار ریال بود که اکنون به ۱۴ هزار ریال کاهش یافته است.

آذری جهرمی افزود: قیمت این خدمت در شهرستان ها نیز از ۳۵ هزار ریال در آغاز دولت یازدهم، به ۹ هزار و ۵۰ ریال رسیده است.

وی ابزارهای توسعه بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را افزایش کیفیت ارایه خدمات و کاهش تعرفه ها ارزیابی و تاکید کرد شرکت ارتباطات زیرساخت برای دستیابی به این ۲ شاخص توسعه اقدام های زیادی انجام داده است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت به مصوبه ۲۴۲ سازمان رگلاتوری درباره تعرفه سرویس های داخلی در شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و بیان داشت: اکنون تعرفه خدمات برای ارائه کنندگان سرویس های داخلی به نصف کاهش یافته است.

آذری جهرمی اعطای جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات را شاخصی دانست که به شناسایی کیفیت خدمت ها، رفع ضعف ها و توسعه اشتغال در این بخش کمک می کند.

تغییر نوع نگاه به شرکت های بخش خصوصی با توجه به کیفیت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این آیین بر افزایش کیفیت خدمات بخش فناوری اطلاعات تاکید کرد و گفت: نوع نگاه به شرکت های بخش خصوصی که خدمات با کیفیت تر ارایه می کنند متفاوت خواهد بود.

«محمود واعظی» درباره اهمیت فرهنگ سازی در جامعه برای افزایش کیفیت خدمات افزود: باید این فرهنگ در جامعه ایجاد شود که شرکت های ارایه کننده خدمات بهتر، با توجه بیشتر مردم روبرو شوند و مردم به سوی آنها بروند.

به گفته وی، شرکت ارتباطات زیرساخت فرصتی فراهم کرده است که هر شرکت و فردی در هر نقطه کشور می تواند با مراجعه به سامانه این شرکت از کیفیت خدماتی که می گیرد آگاهی یابد.

واعظی افزود: باید دنبال آن بود که سایر شرکت ها نیز تلاش خود را معطوف افزایش کیفیت کنند و بر این اساس جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات طراحی شد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در این آیین تاکید کرد افزون بر شاخص های برآورد شده در موسسه استاندارد، باید برای توسعه کشور به گزارش های موسسه های ارزیابی کیفیت نیز توجه شود.

دیدگاه کاربران