عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه ۲۲ :

اجرای طرح اسکان مسافران نوروزی در اردوگاه شهید میرحسینی

کد خبر: 84573
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۰ ب.ظ

مولایی شهردار منطقه ۲۲ ضمن اعلام آمادگی کلیه دستگاه های خدمات رسان منطقه در تعطیلات نوروزی و اجرای هماهنگی های لازم در این خصوص به منظور پیشگیری و مقابله با بروز هرگونه حوادث و خطرات احتمالی، از میزبانی گردشگران و مسافران در ایام عید نوروز در اردوگاه شهید میرحسینی خبر داد.

به گزارش نداي مردم، مولایی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروزی و ورود مسافران در این ایام به شهر تهران و همچنین نقش تفرجگاهی بسیار زیاد منطقه ۲۲، ستاد گردشگری منطقه از تاریخ ۲۸ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه ۹۶ طرح اسکان مسافران نوروزی را منطقه ۲۲ اجرا می نماید. در همین راستا برنامه ها به گونه ای تدارک دیده شده که افزون بر ساکنان منطقه، مهمانان و گردشگرانی که به عنوان مسافر به این نقطه از پایتخت مسافرت می کنند، نیز بتوانند از فضاهای بکر گردشگری منطقه استفاده نمایند و در این میان اسکان مسافران و گردشگران نوروزی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است.

وی افزود: با توجه به ظرفیت های گردشگری و خاص منطقه ۲۲ این احتمال وجود دارد تا در ایام نوروز بیش از یک میلیون مسافر از بوستان جنگلی چیتگر دیدن نمایند. در همین راستا و به منظور پذیرایی و میزبانی از مسافران نوروزی تدابیر خاصی برای اسکان آنها در سطح منطقه در نظر گرفته شده است و با توجه به اینکه منطقه ۲۲ تهران به عنوان ورودی غربی شهر تهران به حساب می آید و دروازه ورودی ۱۳ استان کشور به شهر تهران است، روزانه بین ۲۰۰ الی ۳۰۰ خانوار در منطقه در ایام نوروز حضور خواهند داشت و همچون سال گذشته اردوگان شهید میرحسینی واقع در بلوار دستواره درب غربی بوستان جنگلی چیتگر آمادگی لازم برای اسکان مسافران نوروزی را دارد.

مولایی با اشاره به استقبال چشم گیر مسافران و گردشگران نوروزی از اماکن تفریحی منطقه ۲۲ در سال های گذشته خاطرنشان کرد: توزیع بسته های فرهنگی، بروشورهای گردشگری نوروزی، ویزیت پزشکی، تست خون، فشار خون و مشاوره های روانشناسی، ویزیت پزشکی از جمله برنامه هایی است که از سوی ستاد گردشگری منطقه اجرا می شود.

گفتنی است؛ ستاد اسکان نوروزی منطقه۲۲ امسال نیز در اردوگاه شهید میر حسینی و در فضایی بالغ بر ۲۰۰۰ متر مربع وظیفه میزبانی از همشهریان و گردشگران نوروزی را بر عهده دارد. این مکان مجهز به ۳۵ اتاق، ۱۲ چشمه سرویس بهداشتی، ۵ چشمه حمام، نمازخانه، وسایل خواب و استراحت، آشپزخانه چهت تهیه و آماده سازی غذا، پارکینگ و ساختمان اداری است.

دیدگاه کاربران