عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران :

تنفیذ احکام ۴۰۰ نفر از شهرداران مدارس پایتخت

کد خبر: 84576
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۴ ب.ظ

مدیرکل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه کار اجتماعی و فرهنگی در کلانشهر تهران بدون پیوست آموزشی و پرورشی ابتر است، گفت: آشناسازی دانش آموزان با ماموریت های شهرداری تهران در حوزه های مختلف و در مجموع روند اداره شهر در طرح شهردار مدرسه امکان پذیر می شود.

به گزارش نداي مردم ،، محمد روشنی در هجدهمین دوره آیین تنفیذ احکام شهرداران مدارس، اظهار داشت: در هجدهمین دوره آیین تنفیذ احکام شهرداران مدارس، احکام ۴۰۰ شهردار مدرسه در برج میلاد تنفیذ می‌شود.

وی با اشاره به تاریخچه طرح شهردار مدرسه اظهار داشت: طرح شهردار مدرسه، اولین بار در سال تحصیلی ۷۷-۷۸ در ۲۰ مدرسه منتخب تهران به صورت آزمایشی به اجرا در آمده و به دلیل نتایج مثبت و همچنین بازنگری آن در سال های ۸۴ و ۸۵ به لحاظ محتوی و نحوه اجرا، هم اکنون این طرح در تمامی مناطق ۲۲گانه تهران به استعداد ۴۰۰ مدرسه در حال اجراست.

مدیرکل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران افزود: بیش از ۴۰۰ شهردار مدرسه در مناطق شهر تهران انتخاب شدند و در این مراسم تقدیر و تشکر از شهرداران برتر سال ۹۴ و ۹۵ انجام می‌شود که در این قالب ۲۱ شهردار مدرسه تقدیر می‌شوند.

انجام هر کار اجتماعی و فرهنگی در کلانشهر تهران را بدون پیوست آموزشی و پرورشی ابتر دانست و خطاب به شهرداران مدارس افزود: ما نیز به وعده های شما وفادار هستیم و اداره کل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با برقراری تعامل با دانش آموزان و همدلی و همراهی و همگامی با مسئولین آموزشی و پرورشی می تواند در انجام ماموریت های خود موفق باشد.

وی گفت: نهاد مدرسه یکی از تاثیرگذارترین و مهمترین نهاد در حوزه جامعه است و مدرسه هنگامی قوی و تاثیرگذار است که ارتباط خوبی با دانش‌آموزان برقرار شود.

روشنی افزود: نباید بین مدرسه و مسئولیت شکاف ایجاد شود و اگر بین این دو شکافی ایجاد شود قطعا ضرر خواهیم کرد و هرچه بنیان مدرسه قوی‌تر باشد آینده‌ بهتری برای دانش‌آموزان ترسیم خواهد شد.

وی، نام شهردار مدرسه را «شمش» گذاشت و افزود: این طرح مخفف (ش) شخصیت بخشیدن به کودکان و نوجوانان، (م) مشارکت آگاهانه، فعالانه و همه جانبه آنان و (ش) شناخت جمعی و آشنا شدن با تصمیم گیری جمعی و کار تیمی است.

مدیرکل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران تاکید کرد: شهردار مدرسه در مرحله نخست شخصیت پیدا می‌کند و سپس در مسائل مشارکتی نیز آگاهی‌ های لازم را به دست می‌آورد و شناخت بهتری نیز از مسائل اجتماعی پیدا خواهد کرد.

وی یادآور شد: مدرسه یک نهاد کوچک و مهم در جامعه است و دانش‌آموزان در انتخاب شهردار مدرسه با مسائل فرهنگی، مذهبی و دینی، سیاسی، اجتماعی، حمل و نقل، ایمنی و پسماند بیشتر آشنا خواهند شد.

روشنی گفت: در این حوزه برای شهرداران مدرسه کتاب‌ها‌یی تهیه و کلاس‌های آموزشی برگزار شده است.

مدیرکل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران یادآور شد: تفاهم‌نامه‌ای نیز با آموزش و پرورش منعقد شده است و امیدواریم در سال‌های آینده نیز این مراسم برگزار شود و در ۴۵۰ مدرسه شهر تهران انتخابات برگزار شود.

دانش آموزان در رعایت مسائل ایمنی چهارشنبه آخر سال کوشا باشند

در این مراسم سعید شریف زاده مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز طی سخنانی با یادآوری اینکه چهارشنبه آخر سال نزدیک است از دانش آموزان و سایر شهروندان خواست به احترم شهدای آتش نشان مسائل ایمنی را رعایت کنند تا شاهد حادثه ناگوار در آستانه نوروز نباشیم.

وی تاکید کرد: در این میان شهروندان باید در صورت مشاهده حریق بلافاصله و بدون اتلاف وقت با سامانه ۱۲۵ تماس بگیرند تا همکاران آتش نشانی در حداق زمان لازم در صحنه حاضر شده و از گسترش حریق و حوادث پیشگیری کنند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه خوشبختانه امسال تاکنون هیچ حادثه ای گزارش نشده است اظهار امیدواری کرد که امسال با کام شیرین وارد سال جدید شویم.

برگزاری برنامه های شاد و مختلف از سوی دانش آموزان، بیان دغدغه های شهرداران مدارس از جمله میان برنامه های این همایش بود و در پایان نیز علاوه بر تنفیذ احکام شهرداران مدارس جدید، از ۲۱ شهردار برتر مدارس تهران در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ نیز تقدیر به عمل آمد.

دیدگاه کاربران