عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس پلیس راهور ناجا:

‘پرهیز از خطر ، آرامش در سفر’ شعار نوروز۹۶ پلیس راهور

کد خبر: 84596
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۲:۰۰ ب.ظ

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی شعار پلیس در تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۶ را ‘پرهیز از خطر، آرامش در سفر’ اعلام کرد و گفت: نظم پایه و اساس هر کاری است و قوانین راهنمایی و رانندگی برای برقراری نظم و انضباط در سطح معابر برون و درون شهری است.

به گزارش نداي مردم ، سردار تقی مهری روز یکشنبه در مراسم آماده باش نوروزی همیاران پلیس که صبح امروز در دبستان دخترانه اندیشه در محله امیرآباد تهران برگزار شد، افزود: شما دانش آموزان لباس همیار پلیس را بر تن کرده اید و باعث ارتقای فرهنگ ترافیک می شوید.
وی افزود: این همایش به منظور ارتقای فرهنگ ترافیک نوروز ۹۶ و آماده باش همیاران پلیس در تعطیلات نوروز برگزار شد تا با رعایت مقررات سال خوبی داشته باشیم.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: پلیس یاران باید با زبان احترام، رانندگان را مجبور به رعایت قوانین کنند و اگر راننده خسته بود تذکر بدهند تا رانندگی نکند، از سرعت و سبقت غیرمجاز بپرهیزد و مراقب عابران پیاده باشد.
مهری تاکید کرد: شما همیاران باید تذکرات لازم را به رانندگان گوشزد کنید و در تعطیلات نورزوی دست خود را بیرون نیاورده و کمربندها را حتما بسته و رانندگان را متوجه وظائف رانندگی کنید.
بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی، در نوروز ۱۳۹۵، ۹۶۴ تن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۶۶۳ تن در مسیرهای برون شهری، ۲۰۶ تن در محورهای درون شهری، ۹۰ تن در جاده های روستایی و ۵تن در مسیرهایی نامعلوم جان باخته اند. طول ایام تعطیلات نوروزی از۲۵ اسفند ۹۴ تا ۱۵ فروردین۹۵ محسوب می شود .
پیش از این نیز پزشکی قانونی اعلام کرده بود، در نوروز امسال ۶۸٫۹ درصد کشته های حوادث رانندگی مربوط به جاده های برون شهری ۲۱٫۳درصد در راههای درون شهری ،۹٫۳ درصد در جاده های خاکی روستایی و محل تصادف نیم درصد موارد نا معلوم بوده است.
به گزارش ایرنا، کارشناسان برای کاهش تصادفات در نوروز ۹۶، از رانندگان خواسته اند ضمن رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی، به توصیه های پلیس توجه کنند.

دیدگاه کاربران