عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران استان تهران :

عوارض درجای مناسب خرج نمی شود/ شهردار نباید سیاسی باشد

کد خبر: 84623
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۳ ق.ظ

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران استان تهران با بیان اینکه عوارضی که مردم پرداخت می‌کنند، درجای مناسب خرج نمی‌شود، خاطرنشان کرد: این عوارض در مسیری هزینه می‌شود که شهردار به ریاست جمهوری خود برسد و درواقع مردم پول ریاست جمهوری و تبلیغات شهردار را می‌دهند.

به گزارش نداي مردم ،حسن محمدی، عضو شورای حزب کارگزاران استان تهران در خصوص عملکرد شهرداری در سال ۹۵ گفت: متاسفانه شهرداری تهران در سال‌های اخیر درگیر کارهای انتخاباتی شده و آقای قالیباف نیز به جای پرداختن به امور مدیریت شهری خود را درگیر انتخابات کرده است، به همین منظور مشکلات شهری اساسا کمتر مدنظر قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه شهر تهران به عنوان یک کلانشهر نقاط محرومی دارد که هیچ توجهی به آن‌ها نمی‌شود، گفت: در نظر همگان این چنین بوده که پایتخت نشینان افراد ثروتمند و مرفه هستند و در امنیت خاطر زندگی می کنند، در صورتی که این چنین نیست و تهرانی‌ها با مشکلات شهری دست به گریبان هستند.

عضو شورای حزب کارگزاران استان تهران با بیان اینکه عوارضی که توسط مردم پرداخت می‌شود، درجای مناسب خرج نمی‌شود، خاطرنشان کرد: این عوارض در مسیری هزینه می‌شود که نیازهای شهردار برای ریاست جمهوری مرتفع شود و در واقع مردم پول ریاست جمهوری و تبلیغات شهردار را می‌دهند.

محمدی در خصوص تاثیر حضور جوانان در شورای شهر تهران، گفت: با سهمیه‌بندی و حضور زن و مرد و پیر و جوان کردن موضوع موافق نیستم و همیشه می‌گویم که باید به دنبال ورود شایستگان به عرصه‌های سیاسی و اجتماعی باشیم.

وی با تاکید براینکه بیشتر باید به دنبال کسانی باشیم که متعهد و علاقه‌مند به کار هستند، گفت: اگر جوانان به صحنه بیایند بهتر است اما این جوانان باید به فکر منافع کلان شهری باشند و ذهن استراتژیک داشته باشند و بحث‌های سیاسی را از مباحث اجتماعی و شهری جدا کنند.

عضو شورای حزب کارگزاران استان تهران در رابطه با اعلام آمادگی در شورای شهر تهران، اذعان داشت: کاندیداهای شورای شهر تهران چه به عنوان انتخاب کننده و چه به عنوان انتخاب شونده باید تلاش کنند تا مدیریت شهری از مدیریت سیاسی جدا شود.

محمدی افزود: تمام دغدغه‌ها باید شهری شود و اگر احزاب هم وارد شورا می‌شوند باید دغدغه اجتماعی و شهری داشته باشند.

عضو شورای حزب کارگزاران استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: شهر می‌تواند سیاسی باشد اما مدیریت شهری نباید سیاسی شود؛ چراکه مسئولان شهر هر روز به‌جای رسیدگی به مشکلات شهری با یک دیگر درگیر می‌شوند.

دیدگاه کاربران