عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه ۲۲

قطب گردشگری پایتخت آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی می‌شود

کد خبر: 84666
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۳:۲۰ ب.ظ

شهردار منطقه ۲۲ خبر داد: در راستای اجرای طرح استقبال از بهار از نیمه دوم اسفند ماه سال جاری بیش از ۴۲ هزار اصله نهال کاشته و یا بین شهروندان توزیع شد.

به گزارش نداي مردم، مولایی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: کاشت و توزیع بیش از ۴۲ هزار اصله نهال مثمر و غیر مثمر انار، سیب، هلو، کاج و سرو در پایگاه‌های توزیع نهال نواحی چهارگانه منطقه، مساجد، سرای محلات، منازل شهروندان، پرسنل شهرداری منطقه و اعضای شورایاری محلات انجام شد. همچنین در بوستان های سطح منطقه از جمله آبشار تهران، جوانمردان، چیتگر،خرگوش دره، وردآورد با حضور پرشور خانواده معزز شهدای آتشنشان، شهروندان،دانش آموزان، کودکان کار، نهادهای دولتی، نیروهای ارتش، اعضای شورایای محلات نواحی چهارگانه و … کاشت درخت صورت گرفت.

وی افزود:یکی از برنامه‌های ویژه شهرداری منطقه توسعه و افزایش کمی و کیفی فضاهای سبز عمومی است که بیش از سایر نیازهای شهروندان، مورد توجه مدیریت شهری قرار دارد. در همین خصوص کاشت نهال‌ها تحت نظارت کارشناسان محیط زیست و فضای سبز و با رعایت اصول صحیح کاشت صورت گرفته و نگهداری‌های پس از آن به بهترین وجه ممکن از نظر کیفیت و سرعت انجام کار و زیبایی منظر طبیعی مورد توجه قرار گرفته است.

مولایی یادآور شد:بیش از ۴۶ درصد مساحت منطقه ۲۲ را فضای سبز تشکیل می‌دهد و با احتساب بوستان‌های جنگلی، سرانه فضای سبز منطقه تقریبا ۱۷۶ مترمربع به ازای هر نفر است و این در حالی است که استانداردهای جهانی این مقدار ۲ متر است یعنی اینکه ما چندین برابر استاندارد جهانی فضای سبز در منطقه داریم و با توجه به وجود ظرفیت‌های بسیار زیادی که در منطقه ۲۲ از حیث گردشگری و محیط زیستی وجود دارد، لذا توسعه فضای سبز منطقه در بوستان‌های سطح منطقه در حال انجام است و با برنامه ریزی‌های صورت گرفته این مقدار نیز در حال گسترش است.

دیدگاه کاربران