عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 20:

ستاد استقبال از بهار جنوب تهران با ارائه خدمات متنوع اجتماعی و شهری فعالیت خود را آغاز کرد

کد خبر: 84691
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶ ق.ظ

شهردار منطقه ۲۰ گفت: ستاد استقبال از بهار در جنوب تهران با ارائه خدمات مختلف و متنوع در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، حمل و نقل، ترافیک و خدمات شهری فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش نداي مردم ، سید احمد صفوی به فعالیت های آغاز شده در حوزه اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد و گفت: شهرداری منطقه ۲۰ با آماده سازی ۱۱ مدرسه در مجموعه سلمان فارسی شهرری از تاریخ ۲۶ اسفند ماه آماده اسکان و پذیرایی از مسافران نوروزی است.
وی با بیان اینکه ۵ ایستگاه اطلاع رسانی در نقاط مختلف شهرری به مسافران و زائران خدمات خواهند داد عنوان داشت: تورهای یک روزه ری گردی در ایام نوروز در شهرری فعالیت خواهند کرد تا مسافران و زائران این شهرستان از نقاط مختلف آن دیدن کنند.
صفوی به برنامه روز طبیعت (۱۳ فرودین) در منطقه ۲۰ اشاره کرد و افزود: جشنواره و ایستگاه ورزشی در ۶۰ بوستان شهرستان ری همزمان با یک هزار بوستان شهر تهران برگزار خواهد شد.
وی به فعالیت گروه های جهادی در مناطق محروم شهرستان ری در ایام نوروز پرداخت و اضافه کرد: گروه های جهادی پزشکی با محوریت ارائه خدمات به افراد ساکن در مناطق محروم و روستاهای حریم در مناطق کم برخوردار شهرستان حاضر شده و به مردم این نواحی خدمات پزشکی و همچنین بسته های حمایتی تقدیم خواهند کرد.
وی در ادامه به فعالیت های صورت گرفته در حوزه خدمات شهری ستاد استقبال از بهار منطقه ۲۰ نیز گفت: دو عدد هفت سین در ضلع شرقی حرم و میدان هادی ساعی طراحی و نصب می شود، سه هزار متر ریسه به مناسبت عید نوروز و میلاد حضرت زهرا(س) در میادین شهر کشیده می شود و هفت مسجد در خطوط اصلی شهر نورپردازی می شود تا نمایی زیبا و دلنشین به شهروندان، زائران و مسافران نورزی شهرری ارائه شود.
صفوی با بیان اینکه ۱۰ پل عابر پیاده به سیستم روشنایی ال ای دی مجهز می شود ادامه داد: ۷۰ هزار متر از جداول منطقه ۲۰ رنگ آمیزی، نمادها و تابلوهای شهری شستشو و یکهزار و ۵۰۰ متر مربع از دیواره های بزرگراه شهید کریمی نقاشی می شوند.
وی خاطر نشان کرد: شهرداری منطقه ۲۰ پس از دوسال پیگیری توانست نماد و آثار تاریخی قلعه گبری را در معرض نمایش و دید عموم قرار دهد تا هویت شهرری برای مسافران و زائران بیشتر روشن شود.
صفوی اضافه کرد: ۱۰۰ هزار اصله نهال در سطح شهرستان غرس شده که از این مقدار ۶۰ هزار اصله در عرصه جنگل کاری و مابقی در بوستان ها و خانه های شهروندان کاشته شده و همچنین ۸۰ هزار نشا گل در بوستان ها و میادین منطقه ۲۰ کاشته شده است.
وی به آماده سازی دو بوستان عطر یاس و فیروزآبادی برای استفاده معلولان و جانبازان اشاره کرد و بیان داشت: با همسطح سازی و رفع موانعی که مشکلات برای استفاده معلولان و جانبازان در این بوستان های ایجاد می کرد این محیط ها را برای حضور هر چه بیشتر این اقشار جامعه آسیب پذیر جامعه آماده سازی شده است.
صفوی در ادامه به فعالیت های صورت گرفته در حوزه خدمات حمل ونقل ستاد استقبال از بهار منطقه ۲۰ اشاره کرد و خاطر نشان کرد: شهرداری منطقه ۲۰ با توجه به ترافیک و شلوغی ایام آخر سال و افزایش ساعت کار مترو تا ساعت ۲۴ ناوگان اتوبوسرانی تندرو و شهری،مینی بوسرانی و تاکسیرانی خود تا ساعت ۲۴ افزایش داده است.
وی خاطر نشان کرد: حوزه خدمات حمل و نقل شهرداری منطقه ۲۰ تمام خطوط سفید، تجهیزات و نمادهای مسیرهای ارتباطی شهرستان را بهسازی و نوسازی کرده است تا هیچ گونه مشکل در این زمینه نباشد.
صفوی با بیان اینکه تمامی مسیرهای پیاده رو، گذرگاه های عابر پیاده، تقاطع ها و گذرگاه های عبور اصلاح و ایمن سازی شده اند اظهار داشت: تمامی ایستگاه های اتوبوس منطقه به سامانه جدول زمابندی و پایانه های اتوبوس های تندرو بخصوص در ایستگاه های مترو رفع سد معبر از وجود دست فروش ها شده اند.
وی در ادامه به فعالیت های صورت گرفته در حوزه خدمات فنی ستاد استقبال از بهار منطقه ۲۰ اشاره کرد و گفت: آسفالت ۸۰۰ نقطه از معابر شهرری در اثر سرمای و بارندگی های زمستان خراب و موجب ایجاد دست انداز برای خودروها شده بود که احصا و شناسای شدند و با تمهیدات صورت گرفته در خصوص لکه گیری، همسطح سازی و ترمیم آسفالت ۹۰ درصد این معابر رفع مشکل شدند.
وی به افزایش گشت زنی ها در طول تعطیلات نوروز اشاره کرد و اظهار داشت: گشت های شهرداری از تاریخ ۲۴ اسفند ماه تا ۱۵ فرودین ماه ادامه خواهد داشت و با هرگونه تخلف و کارهای غیرقانونی در حوزه ساختمانی برخورد قاطع خواهد کرد.
صفوی در خصوص کمک های شهرداری به خانواده های کم برخوردار و زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و خاطر نشان کرد: بازارچه خود اشتغالی با ۵۰ غرفه و نمایشگاه بهاره با ۲۰ غرفه در اختیار زنان سرپرست خانوار قرار گرفته و همچنین ۲۰۰ دست لباس زنانه، ۸۰۰ دست لباس دخترانه ویژه مدرسه، سبد کالا و کارت های هدیه ۲۰۰ هزار تومانی به ۵۰۰ زن سرپرست خانواده داده می شود.
وی در ادامه سخنان خود به تشریح وضعیت مکان های ورزشی شهرستان ری پرداخت و بیان داشت: شهرری دارای ۶۵ زمین چمن مصنوعی، سه زمین چمن استاندارد، ۲۰ سالن ورزش چند منظوره و سه استخر و سونا می باشد که این شهرستان را در میان سایر شهرستان های استان تهران متمایز می کند.
صفوی در بخش دیگر سخنان خود به کارهای صورت گرفته در حوزه ترافیک شهرستان در چند سال گذشته اشاره کرد و افزود: ۴۰ دستگاه پل عابر پیاده که پنج دستگاه آن مکانیزه است، هشت کیلومتر مسیر اتوبوس تندرو و ۱۰ هزار مترمربع بوستان آموزش ترافیک برای ارتقاء سطح اطلاعات و فرهنگ ترافیکی کودکان و شهروندان شهرری ایجاد شده است.
وی به اتصال شهرستان ری به خط شش مترو تهران در سال ۹۶ اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری منطقه ۲۰ با همکاری مترو تهران پنج ایستگاه جدید مترو دولت آباد، صفائیه، خیابان غیوری،میدان شهرری و ضلع شرقی حرم را به زودی در این شهرستان به بهره برداری خواهد رساند.
صفوی با بیان اینکه سرانه فضای سبز شهری در شهرری ۱۷ متر مربع است که اگر عرصه های جنگلی را به این بیافزاییم می شود ۵۰ متر مربع خاطر نشان کرد: شهرداری منطقه ۲۰ در افزایش سرانه فضای سبز در سال ۹۵ رشد صد در صدی داشته و در برنامه های آتی خود طرح خرید سه باغ ظهیر، معین و اناری که در حریم شهری قرار دارند را برای تبدیل به بوستان در دستور کار خود دارد.
وی ادامه داد: شهرداری منطقه ۲۰ در سال آینده ساخت سه بوستان تخصصی بانوان در محله بهشتی، بوستان خانواده در محل شهربازی سابق شهرستان ری و بوستان کودک مخصوص کودکان را در دستور کار دارد.
صفوی همچنین به یک هزار نهال غرس شده به مناسب هفته درختکاری با نام شهدا در بوستان زنبق اشاره کرد و اظهار داشت: مادران ۱۵۰ شهید دفاع مقدس به مناسب روز ولادت حضرت فاطمه(س) تجلیل خواهند شد.

دیدگاه کاربران