عضویت در خبرنامه الکترونیک
وزیر جهادکشاورزی :

پنج میلیون اصله نهال برای کشت در کانون های ریزگرد خوزستان در راه است

کد خبر: 84706
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۰۷ ق.ظ

وزیر جهادکشاورزی گفت:حدود پنج میلیون اصله نهال از گوشه و کنار کشور برای کشت در کانون های ریزگرد استان خوزستان در راه است و همه مسئولان برای رفع مشکلات گرد و غبار خوزستان بسیج شده اند.

به گزارش نداي مردم ، محمود حجتی در حاشیه اجرای پروژه نهالکاری در چهار هزار هکتار کانون ریزگردها در جاده اهواز – ماهشهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد:طی ماه های اخیر گرد و غبار و انتشار ریزگردها مشکلات جدی برای خوزستان ایجاد کرد که این شرایط برای این استان تبدیل به فرصت شد تا مسئولان لشگری و کشوری حمایت و پشتیبانی خود را به صورت جدی آغاز کنند.

وی افزود:با توجه به شرایط، نخستین موضوعی که در دستور کار قرار گرفت، تامین آب و حقابه برای مناطقی است که به عنوان کانون ریزگرد شناسایی شده است.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد:موضوعات فنی و اقدامات بیولوژیکی در تامین آب و انتقال آب و احداث کانال به پایان رسیده و اکنون درحال انجام است.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد:موضوع دوم، نهالکاری است که باید در فرصت محدود و با شروع فصل گرما در این استان اقدامات موثری انجام شود که به همین منظور از اواخر بهمن ماه اقداماتی در دستور کار قرار گرفته است.

حجتی تصریح کرد:۴۲ هزار هکتار زمین فوق بحرانی در مرحله نخست اعلام شده که در اولویت قرار گرفته و همچنین در کنار دولت، ۱۶ اکیپ بسیج درمناطق دیگر درحال کاشت نهال هستند.

وی ادامه داد:امید است بتوانیم تا پیش از شروع فصل گرما مقدار قابل توجهی از اراضی خوزستان را نهالکاری کنیم و در خصوص تامین آب نهال ها و مرطوب کردن اراضی نیز اقدامات خوبی صورت دهیم.

به گزارش ایرنا پروژه نهالکاری در چهار هزارهکتاری کانون ریزگرد در جاده اهواز به ماهشهر با حضور وزیر جهاد کشاورزی، رییس سازمان مستضعفان و جانبازان و جمعی از مسئولان خوزستان اجرا شد.

دیدگاه کاربران