عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه سازمان شهرداری ها و دهیاری :

قرارداد ساخت ۲۱۵ واگن مترو با چینی ها منعقد شد

کد خبر: 84725
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۳۷ ق.ظ

مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: قرارداد ساخت ۲۱۵ دستگاه واگن مترو در داخل کشور با یک شرکت چینی منعقد شد.

به گزارش نداي مردم ،حسین رجب صلاحی افزود: این شمار دستگاه واگن مترو برای شهر های اصفهان، شیراز و تبریز ساخته می شود.
وی اظهار کرد: این قرارداد بین شرکت پوژن چین (CRRC NANJING PUZHEN) به عنوان یکی از بزرگ ترین واگن سازان دنیا و شرکت واگن سازی ایریکو(شرکت توسعه صنایع ریلی ایران) برای ساخت و تست(آزمایش) ۲۱۵ دستگاه واگن مترویی در ایران منعقد شده است.
رجب صلاحی، ابراز امیدواری کرد که اجرایی شدن این قرارداد در آینده ای نزدیک بر تقویت بنیه صنعت داخلی برای تولید ناوگان مترویی و نیز اشتغال زایی در کشور تأثیر چشمگیری خواهد گذاشت.
وی اضافه کرد: قرارداد ایریکو با چینی ها در چارچوب قرارداد تامین ۳۱۵ دستگاه واگن مترویی (۶۳ رام قطار ۵ واگنه) وزارت کشور با شرکت پوژن چین، منعقد شده است .
وی خاطر نشان کرد: قرارداد تامین ۳۱۵ دستگاه واگن ۶ دسامبر ۲۰۰۸ (۱۶ آذر ۱۳۸۷) به منظور تامین ناوگان مترویی خطوط اول سازمان های قطار شهری تبریز (TURO)، شیراز (SURO) و اصفهان (EURO) بین شرکت مادر تخصصی حمل و نقل ریلی کشور (IRTCO) با شرکت واگن ساز چینی پوژن (CSR NANJING PUZHEN) منعقد شده بود.
رجب صلاحی ادامه داد: با انحلال شرکت مادر تخصصی حمل و نقل ریلی کشور از سال گذشته، این قرارداد با تصمیم دولت تدبیر و امید در عمل در اختیار سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: از ۳۱۵ دستگاه واگن ۱۰۰ دستگاه واگن در کشور چین تولید شده که هم اکنون در اختیار بهره برداران در این سه شهر قرار گرفته است.

دیدگاه کاربران