عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر:

سهم اصلی در آلودگی هوا به مدیریت دولتی باز میگردد

کد خبر: 84815
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۲:۳۸ ب.ظ

عضو کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران مهمترین ضعف موجود در عملکرد نهادهای بالادستی در اداره کلانشهرها را بی توجهی به وضعیت آلودگی هوا به عنوان رکن اساسی مرتبط با زندگی شهرنشینی عنوان کرد و گفت: گواه این ادعا و ضعیت آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور است که حجم آلودگی در آنها شبیه تهران شده است.

به گزارش نداي مردم ، اظهار کرد: در حال حاضر مسیله آلودگی هوا موضوعی فراگیر است به طوری که حتی شهرهایی مثل شیراز که مشهور به داشتن آب و هوایی پاک هستند با پدیده آلودگی هوا مواجهند که این نشان میدهد مسئله آلودگی در جایگاه مدیریت کلان به خوبی مدیریت نشده است.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه بر اساس نظرات کارشناسی ٨٠درصد آلودگی هوا ناشی از وضعیت خودرو ها است تصریح کرد: سهم اصلی در آلودگی هوا به مدیریت دولتی باز میگردد که متاسفانه در تغییر وضعیت آن به ویژه در حوزه حمل و نقل عمومی عملکرد قابل قبولی ملاحظه نشده است.
آباد افزود: متاسفانه دولت نسبت به تعهداتش عملکرد خوبی ندارد و علاوه بر این موضوع ،ضعف عملکرد در پرداخت های مالی به کلانشهرها حکایت از آن دارد که در زمینه سهم کلانشهرها بی توجهی وجود دارد.
وی خاطر نشان کرد:دولت حتی در پرداخت سهم مدیریت شهری از جریمه ها نیز به خوبی عمل نمی کند و این در حالی تعهدات قانونی در این زمینه وجود دارد که به آن بی توجهی شده است.

دیدگاه کاربران