عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس ستاد معاینه فنی شهرداری تهران :

کاهش یکساله سن معاینه فنی دردی از تهران دوا نمی‌کند

کد خبر: 84835
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸ ق.ظ

رئیس ستاد معاینه فنی شهرداری تهران از مصوبه مجلس در خصوص کاهش سن معافیت معاینه فنی گلایه کرد.

به گزارش نداي مردم ،نواب حسینی‌منش، با اشاره به مصوبه روز سه‌شنبه مجلس در خصوص کاهش یک ساله سن معافیت خودروهای شخصی و عمومی از معاینه فنی، گفت: این اقدام خوبی است اما واقعیت این است که دردی از تهران دوا نمی‌کند.

وی با بیان اینکه سن معاینه فنی ارتباط مستقیمی با کیفیت ساخت خودروها دارد، گفت: وقتی کیفیت ساخت خودروها تغییری نکرده، جای سوال است که چرا باید چهار سال برای یک خودرو معافیت در نظر گرفت و این در حالی است که شرکت‌های خودروساز نیز تنها خودروی‌شان را دو سال گارانتی می‌کنند!

رئیس ستاد معاینه فنی شهرداری تهران با بیان اینکه کاهش سن معافیت از پنج سال به چهار سال تفاوت چندانی ندارد، گفت: تنها ۳۰۰ هزار خودرو شامل این تغییر سن می‌شوند که باید نسبت به دریافت معاینه فنی به مراکز مراجعه کنند.

حسینی‌منش با بیان اینکه معاینه فنی چهارساله معنایی ندارد، گفت: این در حالی است که می‌بینیم نمایندگان مجلس معافیت تنها یک ساله برای خودروهای عمومی در نظر گرفتند. در حدود ۷۰ هزار تاکسی و ۶۰۰۰ اتوبوس داریم که جمع این وسایل نقلیه عمومی به ۱۰۰ هزار نیز نمی‌رسد و حالا در مقایسه، ما با سه میلیون و ۸۰۰ هزار خودرو شخصی روبرو هستیم که با آلایندگی خود در شهرها جولان می‌دهند و موجب آلودگی هوا می‌شوند که به نظر می رسد نمایندگان مجلس می‌توانستند تصمیم بهتری در مقابل این لایحه بگیرند. چرا که چندین سال کار پژوهشی انجام شده بود و قطعا کاهش سن معافیت خودروها از معاینه فنی می‌توانست موثرتر باشد.

دیدگاه کاربران