عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای شهر تهران :

عملکرد شورای چهارم با تمام سیاسی کاری برخی جریان ها، موفقیت آمیز بوده/اولویت شورای چهارم، تقویت نظارت و توسعه حمل ونقل عمومی بود

کد خبر: 84838
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱ ب.ظ

عضو شورای شهر تهران گفت: یکی از نمونه های بارز اولویت بندی شورای چهارم، اختصاص بیش از ۴۰ درصد بودجه شهرداری در سال ۹۶ به بخش حمل و نقل عمومی است.

به گزارش نداي مردم ،پرویز سروری عضو شورای اسلامی شهر تهران ، در خصوص عملکرد شورای چهارم و نقاط قوت و ضعف آن اظهار داشت: بنده معتقدم که شورای چهارم طبیعی است که دارای نقاط ضعف و قوت است که بایستی در یک زمان طولانی تر درباره آن توضیح داد.

وی در ادامه افزود: متاسفانه به دلیل وضعیت سیاسی خاصی که در شورای چهارم ایجاد شد، مقداری از ظرفیت ها و فرصت های شورا به حل و فصل تنش های سیاسی گذشت و عملا مقداری از ظرفیت شورای چهارم برای رسیدگی به وضعیت شهر، صرف مسائل سیاسی شد که متاسفانه هر هفته شاهد سیاسی کاری در شورای شهر بودیم.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که بنده مجموعا شورای چهارم را شورای موفق و عمل گرا می دانم. به طور مثال در سال چهارم شورا، اصلاحیه به یک دهم می رسد. یعنی از ۵ هزار میلیارد تومان به ۵۰۰ میلیارد تومان می رسد، این یک موفقیت حاکی از آن است که ابعاد نظارتی شورا، برای عملکرد شهرداری بسیار واقف است.

سروری در ادامه تصریح داشت: همین موضوع می تواند به عنوان نمایه ای از عملکرد شورای چهارم در بحث نظارت که اصلی ترین وظیفه شوراها می باشد، تلقی کرد. همچنین معتقدم که اولویت های شهر به طور دقیق برای شورای چهارم مشخص و معلوم بود و بر اساس این اولویت ها، مصوبات شورا به شهرداری ارائه می شد.

وی گفت: یکی از نمونه های بارز اولویت بندی شورای چهارم، اختصاص بیش از ۴۰ درصد بودجه شهرداری در سال ۹۶ به بخش حمل و نقل عمومی است. این مصوبه حاکی از آن است که ریل گذاری شورا، بر اساس اولویت ها و برنامه پنج ساله دوم شهرداری بوده است. البته شورای چهارم سعی بر آن داشته است که مشکلات مردم تهران را در اولویت برنامه های خود قرار دهد که بنده معتقدم الان که در سال چهارم این شورا قرار داریم، به این هدف خود رسیده است.

دیدگاه کاربران