عضویت در خبرنامه الکترونیک
اعضای شورای اسلامی شهر تهران :

تخفیف ۸۰ درصدی بلیت مترو و اتوبوس برای سربازان

کد خبر: 84840
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵ ب.ظ

اعضای شورای اسلامی شهر تهران به تخفیف ۸۰ درصدی بلیت حمل‌ونقل عمومی برای سربازانی که در پادگان‌های شهر تهران مشغول به خدمت هستند، رای دادند.

به گزارش نداي مردم ، در سیصدوسی‌ونهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه نظام یکپارچه بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی شهر تهران در دستور کار قرار گرفت که این تخفیف برای حداکثر چهار سفر در روز به موجب اصلاحیه مذکور برای سربازان وظیفه منظور شد.

مرتضی طلایی، نایب رئیس شورای شهر تهران نیز در این جلسه، با اشاره به اختلاف فرمانداری و شورای شهر تهران بر سرافزایش نرخ کرایه‌های حمل‌و‌نقل عمومی گفت: هر سال دولت نرخ تورم را اعلام می‌کند و تاکسیران‌ها نیز جزو شهروندانی هستند که معیشت آنها از تورم تاثیر می‌پذیرد. ضمن اینکه تسهیلات خاصی از سوی شهرداری و نهادهای دیگر به رانندگان تاکسی تعلق نمی‌گیرد.

وی افزود: در این شرایط وقفه‌ای که هر سال برای افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی به دلیل اختلاف میان فرمانداری و شورای شهر تهران ایجاد می‌شود، موجب سردرگمی مردم و بلاتکلیفی رانندگان تاکسی می‌شود. طلایی تاکید کرد: اگرچه به رانندگان تاکسی اعلام می‌شود که طبق قانون تا قبل از اعلام رسمی میزان افزایش کرایه‌ها، نباید نرخ‌ها را تغییر دهند، اما در عمل ممکن است این اتفاق بیفتد و مشکلاتی ایجاد کند. به گفته نایب رئیس شورای شهر تهران تکلیف نرخ کرایه‌های تاکسی تا پایان فروردین‌ماه از سوی هیات حل اختلاف مستقر در وزارت کشور مشخص خواهد شد.

دیدگاه کاربران