عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران :

استفاده ۹۷ هزار نفر از خدمات گردشگری شهر تهران

کد خبر: 84843
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲ ب.ظ

هزار نفر از شهروندان و مسافران نوروزی از خدمات گردشگری شهرداری تهران استفاده کردند.

به گزارش نداي مردم ، عملکرد ستاد گردشگری شهرداری تهران در ایام نوروز ۱۳۹۶ که امروز در ستاد گردشگری شهرداری تهران برگرار شد؛ فرزاد هوشیار پارسیان، رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران پس از تشریح چهار روش استفاده گردشگران نوروزی از خدمات ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: مسافران و گردشگران نوروزی می‌توانستند با روش‌هایی چون تماس با شماره۱۳۷، استفاده از سایت vizit.tehran.ir و اپلیکیشن تهران من از خدمات ستاد گردشگری شهرداری تهران مطلع شوند.

وی افزود: ۱۲۰ کانتر اطلاع رسانی و ارائه بسته‌های گردشگری شهرداری تهران فعال بودند و پیش‌بینی شده بود که یک‌صد هزار بسته گردشگری توزیع شود. البته بر اساس آمار رسیده ۹۷ هزار نفر از شهروندان و گردشگران نوروزی از خدمات گردشگری شهرداری تهران استفاده کرده اند. رسانه ملی در این اطلاع‌رسانی نقشی موثر داشت.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران اظهار داشت: ۱۴ هزار نفر در ایام نوروز با سامانه ۱۳۷ تماس گرفتند و ۱۲ هزار نفر در تورهای گردشگری در نظر گرفته شده ثبت نام کردند. بر همین اساس برای ۷۵۰۰ نفر تور برگزار شد.

هوشیار پارسیان ادامه داد: در ۱۲ روز تعطیلات نوروزی، ۸ هزار نفر به اپلیکیشن تهران من جذب شده‌اند و اکثر ثبت‌نام‌ها برای تورهای گردشگری نیز از طریق مجازی صورت گرفته است. همچنین ۳۴۰۰ نفر تور تهرانگردی برای خانواده‌های شهدا و بیش از ۱۱۰۰ تور نیز برای خانواده های کم برخوردار شکل گرفته است.

وی تصریح کرد: ما در تعطیلات نوروزی ۱۱ کمپ اسکان موقت داشتیم و نزدیک به ۱۵۰۰۰ نفر از این کمپ ها استفاده کرده‌اند.

رئیس ستاد خدمات گردشگری شهرداری تهران افزود: نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد افزایش برگزاری تورهای تهرانگردی و اسکان موقت را داشتیم.

هوشیار پارسیان گفت: براساس نظرسنجی های انجام شده بالغ بر ۹۸ درصد افرادی که از خدمات ستاد گردشگری شهرداری تهران استفاده کرده اند، از خدمات رسانی این ستاد راضی بودند و ۷۸ درصد آنها اعلام کردند که حتما استفاده از خدمات گردشگری تهران را به دوستان و آشنایان خود پیشنهاد می‌کنند. ۷۵درصد این افراد نیز از وضعیت اطلاع رسانی احساس رضایت کردند و گفتند که بیشترین دلیل رضایتشان عملکرد موثر تبلیغات شهری بوده است. رادیو و تلویزیون نیز با ۳۱ درصد تاثیر در رتبه دوم قرار گرفته است.

وی در ادامه با بیان این امر که بسته‌های گردشگری در نوروز ۹۶ برخلاف سال‌های گذشته فروخته شد، اظهار داشت: ابن امر باعث شد که این بسته‌ها وارد منازل شوند و بیشتر خریداری شوند.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنانش به استقبال چشمگیر گردشگران نوروزی از تورهای سه برج (میلاد، طغرل و آزادی)، امامزاده یحیی، باغ گیاه شناسی و تور شمیران اشاره کرد و افزود: ما برای بهار ۹۶، ۱۰ تور گردشگری را برنامه ریزی کردیم که تا پایان فروردین ماه برگزار می‌شوند.

هوشیار پارسیان ادامه داد: امید است که بزودی مسیرهای گردشگری تهران از سه مسیر بهارستان، عباس آباد و شمیران گردی به ۵ مسیر برسد. در حال حاضر نیز عمارت اعلم‌السلطنه، خانه تیمورتاش و سرای خسروشاهی افتتاح شده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش نمایشگاه کتاب و شب گردی ها را از مهم ترین رویدادهای فصل بهار دانست و تصریح کرد: درهای ستاد گردشگری شهرداری تهران به روی متخصصانی که می‌توانند در زمینه گردشگری تخصصی فعال باشند، باز است.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: اتوبوس‌های دوطبقه گردشگری باید پلاک گذاری شوند. البته پلاک دار کردن آنها نیازمند صرف زمان زیادی است.

هوشیار پارسیان خاطرنشان کرد:۷ خودروی ۹ نفره آماده شده که با سرمایه گذاری بخش خصوصی وارد رینگ های گردشگری تهران می‌شوند

دیدگاه کاربران