عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 12 :

اجرای بسته طرح ارتقای کیفیت منطقه ۱۲ برای تشویق بیشتر به استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی است

کد خبر: 84852
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱:۲۰ ب.ظ

شهردار منطقه ۱۲ گفت: برجسته‌سازی هویت تاریخی و تقویت ظرفیت‌های گردشگری، زیباسازی منظر شهری و محیط عمومی ،ایمن‌سازی و آرام‌سازی حمل‌ونقل و تشویق بیشتر به استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی است.

به گزارش نداي مردم ،”عابد ملكي” شهردار منطقه ۱۲ شهر تهران درباره اين ادعا اعلام كرد: براساس «بسته طرح ارتقای کیفیت» که در‌ سال ۹۵ و در صحن شورا تصویب شده است،بنا بر بازسازي و ترميم و كف سازي معابر و خيابان هاي قديمي اين منطقه بود كه ارتقاء سطح كيفيت ميدان بهارستان، ميدان امام خميني(ره)، چهارراه مخبرالدوله، چهارراه سرچشمه، چهارراه سیروس، گذر امامزاده يحيي(ع)، گذر درخونگاه، بازارچه نايب‌السلطنه و … كه هر يك دربرگيرنده بخش‌هاي مهمي از تاريخ شهر تهران بوده‌اند مشمول اين طرح مي‌شدند.

وی گفت: برخي از مسئولان در روزهاي اخير درباره ترميم و كف سازي معابر و خيابان هاي اطراف بازار تهران ادعا كرده اند :مي شد پول بيت المال را بهتر خرج كرد/لزومي نداشت اين چهارراه‌ها سنگفرش شود؛ به اين افراد بايد گفت: این موضوع مصوبه شورای شهر تهران را دارد. در واقع شورا برای شهرداری منطقه ۱۲يك تبصره بودجه اختصاصی درنظر گرفته است

در سال‌هاي گذشته، مديريت شهري تهران با تغيير نگرش به بافت تاريخي، بازگرداندن هويت تاريخي، ارتقای كيفيت زندگي، ارتقای امنيت اجتماعي، پياده‌مدار كردن گذرها و خيابان‌هاي تاريخي، ارتقای كيفيت عرصه همگاني (خيابان‌ها و ميادين تاريخي شهر) را در دستور كار خود قرار داده است و در همين راستا اين طرح ها در دست اجرا و بهره‌برداري است.

برجسته‌سازي هويت تاريخي و تقويت ظرفیت‌های گردشگري، زيباسازي منظر شهري و محيط عمومي ،ايمن‌سازي و آرام‌سازي حمل‌ونقل و تشويق بيشتر به استفاده از وسايل حمل‌ونقل عمومي است و نتیجه این اقدامات منجر به افزایش ارتقای کیفیت زندگی شهروندان محترم می‌شود.

دیدگاه کاربران