عضویت در خبرنامه الکترونیک
نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران :

اختصاص ۴۲ درصد بودجه شهری به بخش حمل و نقل/ امسال ۲۰۰ واگن جدید به مترو اضافه می شود

کد خبر: 84855
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱:۲۳ ب.ظ

نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروزه ترافیک شهر تهران بسیار آزار دهنده شده است، به همین دلیل به دنبال راهکاری برای حل آن هستیم.

به گزارش نداي مردم ،اسماعیل دوستی نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به وضعیت نامناسب ترافیک شهر تهران، اظهار داشت: بدون شک ترافیک در شهر تهران بسیار آزار دهنده شده است اما شورا و شهرداری برای رفع این مشکل تمام قدرت خود را به کار گرفته اند.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری به دنبال انجام یک کار اساسی است، به باشگاه خبرنگاران گفت: باید در راستای توسعه حمل و نقل عمومی گام های اساسی برداریم و از آن حمایت کنیم، چراکه تنها با این امر می توانیم مشکل ترافیک را تا حدودی بر طرف کنیم.

نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه مردم هم باید در راستای حل مشکل ترافیک به مسئولان کمک کنند،افزود: اگر استفاده از حمل و نقل عمومی فرهنگ سازی و فراگیر شود می‌توان مشکل ترافیک را حل کرد.

دوستی با بیان اینکه در خصوص توسعه مترو کارهای بسیار زیادی انجام داده ایم، گفت: اوایل امسال خط ۷ و پایان سال نیز افتتاح خط ۶ را شاهد خواهیم بود که با این امر خطوط هفت گانه ما تکمیل و میزان سفرها به ۹ میلیون سفر در روز خواهد رسید.

وی با اشاره به مذاکره سازمان اتوبوسرانی برای وارد کردن بخش خصوصی به چرخه حمل و نقل عمومی، تصریح کرد: امسال ۲۰۰ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان اتوبوسرانی می شود که با این اتفاق شاهد توسعه خوبی در بخش اتوبوسرانی خواهیم بود.

نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه ۴۲ درصد بودجه شهرداری به بخش حمل و نقل، ترافیک و مترو اختصاص داده شده است، گفت: اگر مردم هم با مدیریت شهری همکاری کنند می توانیم در آینده ترافیک شهر تهران را سبک و روان کنیم.

دوستی با بیان اینکه همچنان در خط ۳ با مشکل کمبود واگن مواجه هستیم، تصریح کرد: وزارت کشور و مدیریت شهری در حال خرید واگن هستند تا بتوانیم در ۶ ماهه اول امسال بالای یک هزار واگن وارد خطوط کنیم و تا حدودی مشکل کمبود واگن را برطرف کنیم.

دیدگاه کاربران