عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور :

۹ هزار ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه برای ساخت آزاد راه تبریز – مرند

کد خبر: 84871
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۸:۳۸ ق.ظ

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به مزیت های احداث آزاد راه ۶۳ کیلومتری تبریز- مرند، گفت: پیش بینی می شود برای برای ساخت این آزاد راه بیش از ۹۳۰ میلیارد تومان ( ۹۳۰۰ میلیارد ریال ) هزینه شود.

به گزارش نداي مردم ،سید حسین میرشفیع افزود: این آزاد راه بخشی از مسیر بازرگان به تبریز است و بر اساس برنامه ریزی ها فاز نخست آن به طول ۳۷ کیلومتر بین تبریز – صوفیان سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی تصریح کرد: کاهش زمان سفر، افزایش ظرفیت محور و تسهیل تردد، کاهش حوادث رانندگی و ارتقا ایمنی، کاهش مصرف سوخت و آلایندگی زیست محیطی، توسعه شبکه آزاد راهی کشور و اتصال آن به مرز بازرگان به منظور افزایش سهم ایران در بازار ترانزیت کالا و مسافر از مزیت های احداث این آزاد راه است.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: قرار است این آزاد راه با سرمایه گذاری ۳۵ درصدی دولت و ۶۵ درصد بخش خصوصی طی ۳ سال و ۶ ماه احداث شود.

صبح دیروز با حضور وزیر راه و شهرسازی، معاونان و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مقامات استانی عملیات اجرایی ساخت آزاد راه تبریز – مرند به طول ۶۳ کیلومتر آغاز شد.

دیدگاه کاربران