عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران :

مطالبه‌گری مردمی ارمغان شورای چهارم/پارلمان شهری در نظارت موفق نبود

کد خبر: 84884
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶ ق.ظ

عضو کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه مردم باید درباره عملکرد شورای در دوره چهارم قضاوت کنند گفت: مهمترین تفاوتی که در این دوره از مدیریت شهری ایجاد شد، مطالبه‌گری و روشنگری مردمی بود.

به گزارش نداي مردم ،محمد حقانی  ، با بیان این مطلب افزود: من به عنوان یکی از اعضای شورای شهر چهارم با توجه به تجارب ۲۰ ساله ای که از گذشته در شهرداری های تهران و اصفهان دارم، تمام توان و ظرفیت هایم را در چهارسال گذشته برای پیشبرد اهداف شورا به کار گرفتم.

وی اظهار کرد: درباره اینکه دیگر اعضای شورا چه عملکردی داشته اند و بر همه لوایح و طرح ها و ضوابط نظارت کافی را داشته اند، از آنجا که این موضوع درباره خروجی کار ۳۱ نفر است، من به تنهایی نمی توانم در این باره قضاوت کنم.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران در ادامه با بیان اینکه از باب نظارت، شورای چهارم را موفق نمی دانم، اضافه کرد: تنها تفاوتی که این شورا با دیگر شوراهای شهر تهران به ویژه در دوره دوم دارد این است که برای اولین بار نوع نگرش به شهر، مردم و کیفیت زندگی را تغییر داد.

وی بر این باور است که در شورای چهارم از نظر متخصصان بیش از گذشته استفاده شد و موضوعات تخصصی در کمیسیون های مربوطه مورد بررسی قرار گرفت.همچنین سعی شد تا جایی که ممکن است لوایح و طرح ها با استفاده از نظر مشاوران متخصص بررسی شوند.

این بهشت نشین تصریح کرد: مهمترین تغییری که در شورای دوره چهارم وجود داشت، ایجاد حس مطالبه‌گری بین مردم و شهروندان بود. کمتر ناحیه ای در شهر تهران هست که در این دوره بازدید نشده باشد. در این بازدیدها از مردم خواسته ایم تا خودشان در صحنه مدیریت شهری حضور داشته باشند.در غیر اینصورت کاری صورت نمی گیرد. امروز شورایار ما، شورایار چهارسال پیش نیست. او می داند که نماینده مردم است. همانظور که اعضای شورای شهر این وظیفه را دارند، او هم از سیستم و مدیریت شهری می خواهد که به وعده های خود بیشتر عمل کنند.

عضو کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: اکنون مردم پیگیر این هستند که ببینند مقصر پلاسکو کیست، نتیجه املاک شهرداری چه شد یا موضوعاتی از این قبیل که اینها همه نشان دهنده ایجاد روشنگری در جامعه است.

او که در محله کاشانک تهران زندگی می کند، در پاسخ به این سوال که آیا در چهارسال گذشته که نماینده شورای شهر تهران بودید تغییرویژه ای در محله زندگی خودتان ایجاد کرده اید یا خیر گفت: نه متاسفانه. فقط شاهد ساخت و سازهای بی رویه و رشد ساختمان های سر به فلک کشیده بودم.

حقانی گفت: مقابله با این معضل هم کار من نبود چرا که این کار گوش شنوا می‌خواهد. کسی را می‌خواهد که بعد از مطرح شدن موضوع، آن را بررسی کند. در حالیکه در چهارسال گذشته فقط به برخی از اعضای شورای شهر اتهام زده‌اند و هیچ توجهی به این موضوعات نداشته اند.

دیدگاه کاربران