عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئيس کميته محيط زيست شوراي اسلامي شهر تهران :

لازم است دولت در هزينه هاي بالاي اداره پايتخت به کمک مديريت شهري و شهروندان بيايد/لزوم تحقق مديريت واحد شهري در تهران

کد خبر: 84904
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱:۴۰ ب.ظ

رئيس کميته محيط زيست شوراي اسلامي شهر تهران با حضور در محدوده مرکزي تهران از جمله مسيرهاي خيابان هاي سيروس ، سرچشمه و مخبر الدوله از طرح آرام سازي معابر شهري که در محدوده منطقه ۱۲ در حال اجراست، بازديد کرد .

به گزارش نداي مردم ،محمد حقاني در حاشيه اين بازديد ميداني گفت: اين طرح از سوي شهرداري منطقه ۱۲ و در راستاي ارتقا کفيت زندگي در اين منطقه مرکزي شهر انجام شده است.
وي با ابراز اميدواري نسبت به تاثيرگذاري اين طرح در ارتقا کيفيت زندگي در مرکز پايتخت افزود: در اجراي طرح هاي شهري با توجه به محدوديت هاي مالي که مديريت شهري با آنها روبروست بايد اولويت ها و ضرورت ها در نظر گرفته شوند و طرح هايي که بيشترين اثرگذاري را در بهبود شرايط زندگي شهرندان دارند در دستور کار قرار گيرند .
حقاني با اشاره به اينکه پيوست هاي مردمي از الزامات و مقتضيات هر پروژه شهري است، اظهار کرد: هر طرحي که در شهر اجرا مي شود علاوه بر پيوست زيست محيطي بايد پوست اجتماعي و فرهنگي نيز داشته باشد و پروژه هاي شهري قبل از اجرا بايد از منظر فرهنگي و اجتماعي مورد بررسي قرار گرفته و اثار و عوارض محيط زيستي آنها مورد ارزيابي قرار گيرد .
وي با بيان اينکه يکي از موضوعاتي که در آرام سازي و ايمن سازي منطقه ۱۲ بايد مور توجه قرار گيرد ساماندهي موتور سيکلت سواران است، تصريح کرد: واقعيت اين است که موتورسيکلت ها در اين منطقه از لابه لاي مردم در پياده روها و کوچه پس کوچه ها عبور مي کنند و ارامش و ايمني عابران را به خطر انداخته اند .
حقاني با اشاره به اينکه مهمترين اقدام در ارتقا کيفيت زندگي شهروندان در کلانشهر تهران توسعه حمل ونقل عمومي و زير ساخت هاي حمل ونقلي با محوريت مترو است، اظهار کرد :البته بعد از مترو ايجاد ال ار تي و توسعه بي ار تي از اهميت ويژه اي برخوردار است .
وي با بيان اينکه امروز نوسازي ناوگان فرسوده اتوبوسراني و ميني بوسراني تهران يک اولويت اجتناب ناپذير و يک ضرورت انکار ناپذير است، تصريح کرد : واقعيت اين است که شهرداري تهران از پول خود شهروندان براي شهر هزينه مي کند و به اصطلاح دستش در جيب مردم است و لازم است دولت نيز در هزينه هاي فراوان اداره پايتخت به کمک مديريت شهري و شهروندان بيايد .
حقاني تصريح کرد: تهران بايد به نقطه اي برسد که ازافراد مسن که سن و سالي از آنها گذشته تا کودکان نوپايي که تازه راه رفتن را اموخته اند ، بتوانند با ارامش و ايمني از طول پياده روها و عرض خيابان ها تردد کنند و با مشکل روبرو نشوند.

وي با بيان اينکه منطقه ۱۲ محدوده تاريخي تهران و مرکز جاذبه هاي فرهنگي اين کلانشهر است و ارامش و زيبايي ان از اهميت ويژ اي برخوردار است، تصريح کرد : منطقه ۱۲ را مي توان نماد طهران قديم و نگين تهران نوين ناميد و از اينرو هرچه اين منطقه ارامتر و زيبا تر باشد منظره بهتري از تهران امروز ترسيم شده و به تصوير کشيده مي شود .
رئيس کميته محيط زيست شوراي اسلامي شهر تهران در پايان با تاکيد بر لزوم تحقق مديريت واحد شهري در تهران خاطرنشان کرد : حکومت محلي در همه شهرهاي پيشرفته جهان بر عهده شهرداري است و به عبارتي حاکم شهر شهردار است از اين رو بايد هرچه زودتر شاهد تحقق مديريت يکپارچه شهر ابتدا در تهران و سپس در ساير کلانشهرها و شهرهاي کشور باشيم .

دیدگاه کاربران