عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس شورای اسلامی شهر تهران :

فهرست ۲۱ نفره «خدمت» بزودی منتشر می‌شود

کد خبر: 84906
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱:۴۸ ب.ظ

مهدی چمران ، فعال سیاسی، به انتخاب بیش از ۶۰ نفر از میان متخصصان مدیریت شهری برای انتخابات شورای شهر اشاره کرد و گفت: نظرخواهی درباره این افراد از مردم انجام و در نهایت فهرست ۲۱ نفره «خدمت» ارائه می شود .

به گزارش نداي مردم ،مهدی چمران افزود: بعد از برگزاری جلسات مختلف قرار بر این شد تا فهرستی فراگیر که شامل همه گروه ها باشد ارائه دهیم .

وی اضافه کرد: بعد از معرفی افراد و شخصیت های مختلف در نهایت در جمع بندی به حدود ۶۰ نفر رسیدیم که روی افراد فکر و مطالعه خواهد شد .

چمران شیوه مطالعه روی این فهرست را به صورت نظرخواهی از مردم و محلات بیان کرد و گفت : این کار به این صورت نخستین بار انجام می شود .

این فعال سیاسی با بیان اینکه سعی شده است فهرستی که تاکنون بدان رسیده ایم از متخصصانی باشد که در مسائل شهر صاحب نظر هستند افزود: این افراد در محلات مختلف تهران حضور پیدا خواهند کرد و نظر مردم یا نمایندگان و معتمدان مردم در محلات را درباره آنها جویا می شویم و بعد از آن به مناطق اشاعه خواهیم داد و نظرات مناطق را در جمع بندی نهایی به کل تهران تعمیم می دهیم.

چمران گفت : این روش یک نظرخواهی میدانی و نه نظرسنجی است که البته نظرسنجی های علمی نیز در کنار آن خواهد بود.

وی افزود : از بین فهرست حدود ۶۰ نفره که در مسائل شهری صاحب نظر هستند افرادی که بیشترین جایگاه را در بین مردم داشته باشند در فهرست نهایی خواهند آمد.

چمران ابراز امیدواری کرد تا اواخر ماه آینده نتیجه بررسی ها به سمع و نظر مردم برسد.

وی درباره حضور افراد غیرمتخصص شهری در فهرست اصولگرایان نیز گفت: افرادی که ثبت نام کردند هر کدام تخصصی دارند و نمی توان گفت ورزشکاران یا هنرمندان متخصص نیستند ولی باید توجه داشت تخصص فرد موثر در مدیریت شهری باشد .

چمران اضافه کرد: از این دیدگاه می توان گفت هر کسی که توانمند ، کارا و متدین و انقلابی باشد و تخصصش موثر در مسائل شهری باشد می تواند در فهرست جای بگیرد .

وی افزود: اما اینکه تکیه بر تعدادی هنرمند و ورزشکار شود آن هم به خاطر شناخته شده بودن و رای آوری ، این موضوع منطق صحیحی نخواهد داشت.

چمران درباره فهرست واحد اصولگرایان به عنوان فهرست «خدمت» نیز گفت : البته فهرست های دیگری نیز ممکن است ارائه شود ولی می توان گفت افرادی که بیشترین سابقه و تخصص را دارند خوشبختانه دور یک میز جمع شده اند.

وی افزود : بخاطر اینکه دیگر اسم حزب و گروهی آورده نشود و همه را در بر گیرد ، نام فهرست را «خدمت» نامیدیم که انشاءالله افرادی که در فهرست نهایی ۲۱ نفره حضور می یابند خدمتگزار مردم باشند.

دیدگاه کاربران