عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون شهردار تهران :

پایانه مترو کلاهدوز فردا به بهره برداری می رسد

کد خبر: 84922
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۳:۱۲ ب.ظ

پایانه مترو کلاهدوز روز یکشنبه در آیینی با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مدیران شهری پایتخت به بهره برداری می رسد.

به گزارش نداي مردم ، مازیار حسینی معاون شهردار تهران گفت: این پایانه در زمینی به مساحت ۱۶ هکتار مترمربع در ابتدای اتوبان شهید یاسینی و قبل از ایستگاه مترو شهید کلاهدوز واقع شده است.
وی افزود: این پایانه در فضای مسقف ۲۰ هزار مترمربعی با قابلیت نگهداری ۲۰ رام قطار ساخته شده است.
حسینی خاطرنشان کرد: با افتتاح این پایانه امکان تعمیر و نگهداری قطارهای شهری خط چهار توسعه یافته و با بهره بهرداری از این پایانه سرفاصله حرکت قطارها و مدت زمان سرویس های فنی دوره ای کاهش می یابد و علاوه بر آن امکان مدیریت بهتر ناوگان فراهم خواهد شد.
به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حال حاضر ۸٫۵ کیلومتر ریل گذاری در این پایانه انجام و ۲۳ سوزن در طول این مسیر جانمایی و نصب شده است.
وی یادآور شد: در این پایانه برج مراقبت، پست برق و سایر بخش های فنی و اجرایی به منظور ارائه سرویس کامل در خط چهار ایجاد شده است.
حسینی تصریح کرد: در آینده ای نزدیک همه خطوط مترو در ابتدا و انتهای خود دارای یک مجموعه پایانه ای کامل خواهند بود تا ضمن فراهم آمدن امکان نگهداری و سرویس مناسب، سرفاصله حرکت قطارها کاهش پیدا کنند.
به گفته وی، پایانه متروی کلاهدوز در مراحل بعدی توسعه پیدا خواهد کرد و علاوه بر ایجاد سوله های جدید تعمیر و نگهداری، ۲۰ کیلومتر ریل گذاری جدید نیز در آن انجام خواهد شد.

دیدگاه کاربران