عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 12

منطقه یک و ۱۲ بیش‌ترین تعداد گردشگران نوروزی را داشتند

کد خبر: 84930
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۸:۲۱ ق.ظ

رینگ شمیران گردی و گردشگری منطقه ۱۲ پر بازدید کننده ترین نقاط گردشگری نوروزی شهر تهران شناخته شدند.

به گزارش نداي مردم ،سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت: تورهای گردشگری و جاذبه‌های مذهبی، طبیعی، تاریخی و… منطقه یک مورد توجه تعداد کثیری از شهروندان تهرانی و گردشگران در نوروز ۹۶ قرار گرفت.

وی گفت: منطقه یک توانست در کنار منطقه ۱۲ که به عنوان قلب تهران شناخته شده است گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند.

کارگران تصریح کرد: شمال تهران با بیش از۱۰۰ جاذبه مذهبی،طبیعی، تاریخی، فرهنگی– هنری،ورزشی، تفریحی،تجاری و… به عنوان قطب گردشگری شهر تهران آماده میزبانی گردشگران نوروزی بود.

این مقام مسئول یادآور شد: منطقه یک در دامنه‌های جنوبی البرز علاوه بر آب و هوای نیمه کوهستانی با دارا بودن ۶ رود دره، ۱۱ بوستان بزرگ فرامنطقه‌ای، امامزاده‌ها، مساجد و تکایا که برخی پیشینه تاریخی دارند، ۲ مجموعه بزرگ فرهنگی- تاریخی کاخ موزه‌ها و ده‌ها موزه علمی، زیست محیطی و… ، مراکز تجاری، ورزشی و تفریحی، با راه اندازی ۱۰ ایستگاه اطلاع رسانی پذیرای بیش از یک میلیون گردشگر بود.

میثم غفاری دبیر ستاد گردشگری منطقه یک نیز پر بازدید ترین مراکزی که مورد توجه خاص شهروندان تهرانی و گردشگران منطقه یک قرار داشت را شامل مراکز تاریخی و مذهبی از جمله امامزاده صالح (ع)،موزه طبیعت و حیات وحش ایران – دارآباد، بازار قدیم تجریش و مجموعه های کاخ موزه‌های سعدآباد و نیاوران دانست.

وی ادامه داد: پر بازدید کننده ترین ایستگاه‌های اطلاع رسانی منطقه نیز شامل ایستگاه‌های تجریش،دربند،موزه سینما و قدس بود که به دلیل قرار گرفتن در نقاط پر تردد و خاص منطقه یک در ایام نوروز، بیشترین مراجعه کننده را داشته‌اند.

دیدگاه کاربران