عضویت در خبرنامه الکترونیک

تکلیف مجلس به دولت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری ظرف مدت ۵ سال/ معافیت از مالیات موتورسیکلت‌ها و خودروهای الکتریکی داخلی

کد خبر: 84944
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷ ق.ظ

مجلس شورای اسلامی مقرر کرد وزارتخانه‌های کشور، صنعت و اقتصاد باید زمینه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری را طی مدت پنج سال و با اولویت شهرهای بالای ۲۰۰هزار نفر جمعیت تأمین کنند.

به گزارش نداي مردم ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ـ یکشنبه ـ در ادامه بررسی لایحه هوای پاک، در جلسه علنی صبح امروز _ یکشنبه ۲۰ فروردین_ ماده ۹ این لایحه را با ۲۰۳ رای موافق از ۲۴۲ عضو حاضر تصویب کردند.

ماده ۹ این لایحه به شرح زیر است: وزارت کشور با همکاری وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی (گمرک جمهوری اسلامی ایران) موظف است زمینه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری با اولویت شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت را ظرف مدت ۵ سال از طریق منابع درآمدی ماده ۶ همین قانون از طریق کمک بلاعوض، یارانه، تسهیلات یا صفر نمودن سود بازرگانی واردات خودروهای برقی – بنزینی (هیبریدی) و خودروهای الکتریکی، موتورسیکلت برقی، به انجام برساند.

در تبصره این ماده نیز تأکید شده است؛ خودروهای برقی – بنزینی، موتورسیکلت و خودروهای الکتریکی تولید داخل از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌باشند.

دیدگاه کاربران