عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور :

کد خبر: 84947
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱ ق.ظ

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: در راستای ارتقاء ایمنی و تسهیل تردد، محورهای برون شهری باید به ۸ هزار کیلومتر افزایش یابد.

به گزارش نداي مردم، سید حسین میرشفیع گفت: در روزهای پایانی سال گذشته ۳.۵ کیلومتر آزادراه بین رودبار و منجیل در مسیر قزوین – رشت به بهره برداری رسید همچنین آزادراه قم – گرمسار به طول ۱۵۲ کیلومتر زیر بار ترافیک رفت.

وی با بیان این که در چشم انداز ۱۴۰۴ باید طول آزادراه های کشور باید به بیش از ۸ هزار کیلومتر افزایش یابد، گفت: هم اکنون طول آزادراه های کشور به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر رسیده و در تلاش هستیم در راستای ارتقا ایمنی و تسهیل تردد در محورهای برون شهری کشور با برنامه ریزی های مناسب آن را به بیش از ۸ هزار کیلومتر افزایش دهد.

براساس اخبار روز، ساخت آزادراه کنارگذرجنوبی تهران به طول ۱۵۸ کیلومتر و فاز نخست آزادراه اصفهان – شیراز به طول ۱۰۵ کیلومتر در دست ساخت است و تاکنون تفاهم نامه های زیادی با مشارکت شرکت های داخلی و خارجی برای ساخت آزادراه های مورد نیاز کشور منعقد شده است.

وی با اشاره به مزیت های احداث آزاد راه ۶۳ کیلومتری تبریز- مرند هم گفت: عملیات اجرایی ساخت این آزادراه دو روز پیش آغاز شد و قرار است این آزادراه با سرمایه گذاری ۳۵ درصدی دولت و ۶۵ درصد بخش خصوصی طی ۳ سال و ۶ ماه احداث شود.

دیدگاه کاربران