عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه ۲۰ :

آغاز حفاری خط ۶ مترو به سمت حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

کد خبر: 84970
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۲:۴۲ ب.ظ

شهردار منطقه ۲۰ در نشست صمیمانه با تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از آغاز حفاری مکانیزه خط ۶ مترو به سمت حرم مقدس خبر داد.

به گزارش نداي مردم، آیت الله محمد محمدی ری شهری عضو خبرگان رهبری و تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ضمن ابراز خرسندی از عملکرد شهرداری گفت: شهرری مرکز توجه مردم تهران، ایران و حتی علاقه مندان اهل بیت(ع) در سراسر جهان است، که همین مهم وظیفه خدمتگزاری و خدمات رسانی را حساس تر و مضاعف می کند.

آیت الله ری شهری با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) افزود: انسان باید از وقت و فرصتی که در این دنیا دارد چنان استفاده کند که هر روزش نوروز باشد و هر روز به کمال و قرب الهی نزدیک تر شود تا مورد رحمت پروردگار قرار بگیرد.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: کار کردن دو جنبه مادی و معنوی دارد که از نظر اسلام مادیت از معنویت و معنویت از مادیت می‌جوشد، اگر نیت را قرب الهی در نظر بگیریم، کار هم برکت پیدا می‌کند و انسان بیش از پیش به سمت کمال و رحمت الهی حرکت می‌کند و به این صورت هم جنبه اجتماعی و خدماتی کار که برای جامعه است، انجام می شود و هم جنبه فردی آن که برای خودش است تحقق می‌یابد.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) کسب توفیقات روز افزون و مشمول دعای سه امامزاده بزرگوار آرمیده در شهرری را برای خدمتگزاران و مدیران شهرداری منطقه ۲۰ خواستار شد.

در ادامه سید احمد صفوی شهردار منطقه ۲۰ نیز ضمن ارائه گزارش عملکرد یک ساله مدیریت شهری این منطقه گفت: توسعه خط ۶ متروی تهران از ایستگاه دولت آباد به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از مهمترین اولویت‌های مدیریت شهری است که حفاری تونل این مسیر با حرکت دستگاه بی تی ام از فردا آغاز می‌شود.

صفوی با اشاره به اینکه همزمان با حفاری تونل مترو، عملیات کارگاهی و عمرانی ایستگاه‌های بین مسیر نیز انجام می شود، افزود: خط ۶ متروی تهران از ایستگاه دولت آباد به طول ۶ کیلومتر با گذر از صفائیه، شهید غیوری، میدان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و ضلع شرق حرم توسعه می یابد تا دسترسی شهروندان به این حرم شریف بیش از پیش تسهیل شود.

وی در خصوص اقدامات مدیریت شهری منطقه ۲۰ در سال ۹۵ نیز گفت: ساخت دو مسجد و مساعدت ۵ میلیارد تومانی به ۱۷۰ مسجد و مرکز مذهبی، توسعه زمین های چمن مصنوعی، ویژه برنامه‌های مناسبتی در ایام ملی و مذهبی، دیدار با ۲۰۰ خانواده شهید، کمک و بهسازی ۱۲۲ مدرسه، راه اندازی ۶ مرکز میوه و تره بار، توسعه خدمات بهداشتی و رفاهی، توسعه ۲۴ هکتار فضای سبز و ساخت ۴۰ هکتار بوستان جدید شهری از اقدامات شاخص مدیریت شهری این منطقه در جهت افزایش رضایتمندی شهروندان بوده است.

شهردار منطقه ۲۰ احداث و بهره برداری از پل روگذر تقی آباد که رفع ترافیک سنگین خیابان ورامین از مهمترین پیامد آن بود را از دیگر اقدامات مهم سال ۹۵ برشمرد.

دیدار صمیمانه شهردار و مدیران ارشد شهرداری منطقه ۲۰ با تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به مناسبت شروع سال جدید در دفتر آیت الله ری شهری انجام شد و در پایان جمع حاضر از کارگاه ساخت ضریح جدید حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) بازدید کردند.

دیدگاه کاربران