عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران :

میزبانی از معتکفین در جشنواره معنوی «سفرنامه مسجد» در مناطق ۲۲گانه پایتخت

کد خبر: 84998
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶ ب.ظ

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از اجرای ویژه برنامه سفرنامه‌ی مسجد خبر داد و افزود: به مناسبت اعتکاف رجبیه جشنواره معنوی سفرنامه مسجد ویژه اجرای نهمین دوره با تولید و توزیع محصول فرهنگی از ۲۲ تا ۲۴ فروردین از سوی اداره کل فرهنگی با همکاری مناطق ۲۲ گانه برگزار می شود.

به گزارش  نداي مردم ، مجتبی عبدالهی با اشاره به ویژه برنامه های ۱۳ رجب اظهار داشت: به مناسبت سالروز میلاد امام علی (ع) ارائه‌ی خدمات اجرایی و اتخاذ تمهیدات شایسته به منظور برگزاری مراسم اعتکاف در مساجد شهر تهران، حمایت از برگزاری اعتکاف های دانشجویی دانشگاه های شهر تهران از جمله دانشگاه تهران، شریف، امیرکبیر و سایر دانشگاه ها، فضاسازی محیطی و تبلیغی با ارائه‌ی پیام های محتوایی در مورد اعتکاف، اختصاص ظرفیت رسانه ای موسسه همشهری مشتمل بر روزنامه و مجلات وابسته به اخبار و برنامه های اعتکاف در شهر تهران و طراحی و تولید اپلیکیشن (نرم‌افزار تلفن همراه) محتوایی سفرنامه مسجد ویژه‌ی اعتکاف پیش بینی شده است.

وی یادآور شد: ویژه برنامه‌های میلاد حضرت امیرالمومنین(ع) در مساجد و سرای محلات به همت مناطق ۲۲ گانه و با همکاری ستاد مدیریت محله برگزار می شود.

عبدالهی، از تولید و توزیع محصول فرهنگی ویژه ۱۳ رجب از سوی اداره کل فرهنگی شهرداری تهران خبر داد و افزود: به این مناسبت، به همت جوانان مناطق ۲۲گانه، گل و کارت‌پستال در ۴۰ نقطه پرتردد و مهم شهر تهران توزیع می شود.

وی از برپایی ۴۴ ایستگاه صلواتی در مناطق پایتخت خبر داد و گفت: این ایستگاه ها از روز ولادت امام جواد(ع) تا میلاد حضرت علی(ع) به مدت ۳ روز در هر منطقه ۲ نقطه پرتردد برپا شده و با حضور هئیات مذهبی و نهادهای مردمی از شهروندان پذیرایی می کنند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برپایی کارگاه خوشنویسی و نقاشی خط در بوستان نهج‌البلاغه با عنوان حکمت‌نگاری با حضور ۱۱۰ هنرمند و مشتمل بر ۱۱۰ تابلو از حکمت‌ها و احادیث حضرت علی(ع) در منطقه دو را از دیگر برنامه های ۱۳ رجب یاد کرد.

وی با اشاره به برگزاری جشن متمرکز فاخر در برج میلاد، عباس آباد و دریاچه خلیج فارس به مناسبت میلاد امام علی (ع) افزود: اهدای گل و کارت پستال به مسافرین مترو، برگزاری جشنواره تخفیف ویژه‌ی ایام عید از فروشگاه‌ها و غرفه‌های تحت پوشش، فضاسازی تبلیغی و محیطی در فروشگاه‌ها و میادین و غرفه‌های تحت پوشش با آموزه‌های سیمای کارگزاران، یتیم‌نوازی و بخشندگی، فضاسازی سیمای بصری شهر با بهره‌گیری از ظرفیت‌های تبلیغی از جمله پرتابل‌ها، بیلبوردها، عرشه‌های پل و با محوریت سه آموزه از سبک زندگی علوی با عناوین یتیم‌نوازی، سیمای کارگزاران و بخشندگی از دیگر برنامه های ماه رجب به شمار می رود.

عبدالهی تصریح کرد: همچنین از دیگر برنامه های این مناسبت می توان به تجلیل و تکریم پدران شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم با حضور شهرداران مناطق، نواحی و ائمه جماعات شورایاری ها، اجرای کمپین “به سمت خدا” ویژه ماه رجب و آغاز فصل نیایش در سطح شهرداری و فضاسازی محیطی ایستگاه های منتخب BRT با نصب استیکر و محوریت آموزه‌های سه گانه سیمای کارگزاران، یتیم‌نوازی و بخشندگی، اشاره کرد.

وی با اعلام برگزاری مسابقه‌ نهج ‌البلاغه‌ خوانی ویژه کارکنان شهرداری تهران افزود: همچنین ظرفیت رسانه‌ای موسسه همشهری مشتمل بر روزنامه و مجلات وابسته به معرفی مولفه‌های سبک زندگی علوی و محوریت سه آموزه‎ی سیمای کارگزاران، یتیم نوازی و بخشندگی اختصاص می یابد.

دیدگاه کاربران