عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۲ :

۲۲۰۰ معتکف مراسم ایام البیض ماه رجب را برگزار می کنند

کد خبر: 85002
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹ ب.ظ

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۲ از برگزاری جشن بزرگ میلاد امیرالمومنین علی(ع) و گرامیداشت روز پدر در دریاچه شهدایگرامیداشت و مراسم معنوی اعتکاف همزمان با ایام البیض ماه رجب در مساجد منتخب منطقه خبر داد.

به گزارش نداي مردم، فروتن معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: جشن بزرگ ولادت با سعادت حضرت امیرالمومنین علی(ع) و بزرگداشت مقام پدر، در دریاچه شهدای خلیج فارس روز دوشنبه بیستم و یکم فروردین ساعت ۲۰ با حضور شهروندان برگزار خواهد شد.ترتیل خوانی قرآن کریم، اجرای تواشیح، مولودی خوانی، اجرای نمایش خیمه شب بازی ویژه کودکان، مسابقات فرهنگی همراه با اهداء جوایز، اجرای موسیقی سنتی و نیز برنامه های شاد و مفرح توسط هنرمندان از جمله برنامه های این جشن خواهد بود.

وی همچنین در تشریح برنامه‌های اعتکاف مساجد منطقه ۲۲ با بیان اینکه اطلاع رسانی و پشتیبانی از مساجد برگزار کننده این مراسم با هماهنگی امور مساجد منطقه در حال انجام است، گفت: مراسم پر فیض اعتکاف در ۱۰ مسجد منتخب سطح منطقه از جمله مسجد جامع حضرت ولیعصر(عج)، مسجد امام حسین (ع) ، مسجد جانع المهدی (عج) و… با حضور بیش از ۲۲۰۰ نفر از شهروندان در بیشتر محلات منطقه برگزار می شود و سعی شده است که پوشش جغرافیایی مناسب در آن لحاظ شود. لذا جوانان می توانند تا با مراجعه به نزدیکترین مسجد محل زندگی خود در این مراسم معنوی شرکت نمایند.

فروتن یادآور شد: با توجه به مصادف شدن روز پانزدهم رجب با وفات عقیله بنی هاشم برنامه های اعتکاف و سوگواری حضرت زینب(س) در جهت تجلیل از بانوی قهرمان و پرچمدار نهضت عاشورا،بیان احکام شرعی، برگزاری حلقه‌های معرفتی و قرآنی، سخنرانی‌های مذهبی، مراسم دعا و نیایش، قرائت قرآن و پذیرایی از معتکفین … از جمله برنامه‌های اعتکاف امسال مساجد منتخب منطقه ۲۲ انجام می شود.

دیدگاه کاربران