عضویت در خبرنامه الکترونیک
قائم مقام حوزه معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران :

استمرار طرح مخزن‌گذاری و تفکیک در مبدا

کد خبر: 85008
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸ ب.ظ

قائم مقام حوزه معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و سرپرست سازمان از مداومت عملیات مخزن‌گذاری و تفکیک در مبدا در شهرک‌ها و مجتمع‌های پر واحد پایتخت در سال جاری خبر داد و گفت: از سال گذشته تا کنون در بیش از ۸۰درصد شهرک‌ها و مجتمع‌های بالای ۵۰واحد، سرویس جمع‌آوری پسماند برقرار می‌باشد.

به گزارش نداي مردم ، منصور باقرصاد با اشاره به ادامه روند گسترش طرح تفکیک در مبدا در شهرک‌ها و مجتمع‌های بالای ۵۰واحد شهر تهران در سال ۱۳۹۶، تصریح کرد: مخزن‌گذاری کامل و برقراری سیستم‌های جمع‌آوری پسماند خشک و تر متناسب با ظرفیت اماکن، در اولویت برنامه‌های طرح تفکیک در مبدا سازمان مدیریت پسماند بوده و امسال نیز همچون گذشته با جدیت پیگیری می‌شود.

وی به تداوم اجرای طرح مذکور در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: کلیه ناظران امور مناطق سازمان در ایام عید، ضمن بازدید و انجام بررسی‌های لازم، نسبت به انعکاس مشکلات موجود و رفع این نواقص با همکاری ادارات مدیریت پسماند مناطق ۲۲گانه پایتخت اقدام نمودند.

باقرصاد، توزیع اقلام آموزشی، انجام خدمات ویژه هم‌چون اهدای گل و گلدان به ساکنان و کاشت درخت در اطراف مجموعه‌ها، آموزش چهره به چهره، توزیع نهال در غرف بازیافت، قدردانی و اهدای جوایز به شهروندان فعال، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در سرای محلات، نصب بنر در محوطه شهرک‌ها و مجتمع‌های ۵۰واحد به بالا را از جمله مهم‌ترین اقدامات انگیزشی سازمان مدیریت پسماند به منظور تشویق شهروندان به همکاری در تفکیک پسماندهای خشک و تر در ایام تعطیلات عید نوروز عنوان کرد.

وی در همین خصوص ادامه داد: به منظور بهینه سازی اجرای طرح تفکیک در مبدا در شهرک‌ها و مجتمع‌های ۵۰واحد به بالا، عملیات نظرسنجی از میزان رضایت ساکنان واحدهای مسکونی تحت پوشش هم‌چنین احصای مشکلات و موانع موجود در دستور کار سازمان مدیریت پسماند قرار دارد.

باقرصاد با بیان این که تمرکز برنامه‌های سازمان مدیریت پسماند در سال ۹۵ بر ساماندهی وضعیت پسماند در شهرک‌ها و مجتمع‌های پر واحد می‌باشد، گفت: در همین راستا آموزش و اطلاع‌رسانی، تبلیغات محیطی، انعقاد تفاهم‌نامه با مدیران این دسته از شهرک‌ها و مجتمع‌ها، توزیع مخازن، برقراری سرویس منظم جمع‌آوری، استقرار غرفه بازیافت، حذف مخازن ویژه پسماند تر از اطراف شهرک‌ها و مجتمع‌ها و انتقال به داخل محوطه، از اهم اقداماتی ست که از سال گذشته تا کنون انجام شده است.

قائم مقام حوزه معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و سرپرست سازمان با اشاره به این که ۱۷۳ شهرک و ۷۸۱مجموعه مسکونی پر واحد در تهران شناسایی شده است، افزود: طی سال گذشته سازمان مدیریت پسماند با همکاری مناطق۲۲گانه نسبت به توزیع مخزن در مراکز مذکور اقدام نموده و تا کنون نیز در بیش از ۸۰درصد مجتمع‌های بالای ۵۰واحد و شهرک‌ها سرویس جمع‌آوری پسماند برقرار است. هم‌چنین تداوم استقرار غرفه‌های بازیافت در سطح شهر از دیگر برنامه‌های سازمان در سال جاری می‌باشد که براساس روال سال گذشته به اجرا درخواهد آمد.

وی افزایش میزان تفکیک پسماند در مبدا شهر تهران را مهم‌ترین دستاورد این طرح دانست و گفت: پیش بینی می‌شود در سال جاری با اتمام عملیات تحویل مخازن ویژه پسماند خشک به شهرک‌ها و مجتمع‌های ۵۰واحد به بالا، سایر مجتمع‌های بالای ۲۰واحد نیز تحت پوشش قرار گیرند.

دکتر باقرصاد در پایان با اشاره به استقبال خوب شهروندان از اجرای طرح مخزن‌گذاری و تفکیک در مبدا در شهرک‌ها و مجتمع‌ها تصریح کرد: میزان مشارکت عمومی رو به افزایش بوده و براساس برنامه‌ریزی‌ها با انجام اقدامات فرهنگی، آموزشی، برقراری نظم بیشتر در عملیات جمع‌آوری و تامین مخازن و اقلام مورد نیاز، درصد همکاری مردم در تفکیک پسماند در مبدا، پیشرفت قابل قبولی خواهد داشت.

دیدگاه کاربران