عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک :

بازگشایی صد و نود و یکمین بوستان محلی شمال تهران

کد خبر: 85053
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳ ق.ظ

به مناسبت میلاد با سعادت امام شیعیان حضرت علی (ع) باغ نظر، با حضور خانواده های معظم شهدا ، شهروندان و مدیریت شهری منطقه یک به عنوان صد و نود و یکمین بوستان محلی شمال تهران به طور رسمی بازگشایی شد.

به گزارش  نداي مردم ، مهندس سید علیرضا حسینی قائم مقام شهردار منطقه یک با حضور در مراسم بهره برداری رسمی از بوستان باغ نظر که روز دوشنبه ۲۱ فروردین ماه برگزار شد با بیان خبر فوق اظهار داشت: باغ نظر به مساحت ۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع در ناحیه هشت منطقه یک در خیابان شهید لواسانی، خیابان مهدیزاده یکی از باغات قدیمی شمال تهران بود که به منظور محافظت از درختان کهنسال و با ارزش آن، تملک و پس از اجرای عملیات عمرانی و فضای سبز به بوستان عمومی و تفرجگاه شهری تبدیل شد.

مهندس مجید نوربخش معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک نیز در این مراسم افزود: اجرای پروژه های بزرگ فضای سبز در منطقه یک در سال های اخیر در بستر اهداف مختلفی صورت گرفته اند که می توان به احداث بوستان های منطقه ای و فرامنطقه ای به منظور افزایش سرانه فضای سبز منطقه، شناسایی باغات قدیمی و در خطر تخریب برای تملک و تبدیل آنها به بوستان و تفرجگاه عمومی و درنتیجه جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز و حفاظت از درختان کهنسال منطقه و به عبارتی تبدیل تهدیدات به فرصت ها و… اشاره کرد.

نوربخش تصریح کرد: درختان چنار و درختچه های بربریس، یاس هلندی، گلدان های نسترن، گلدان های هفت رنگ، ژونی پروس، اسپیره، شیرخشت، پامپاس گراس و … از گونه های گیاهی این بوستان هستند.

وی افزود: این بوستان در حال حاضر دارای ۲ هزار و ۱۱۷ متر معبر، ساختمان اداری، سرویس بهداشتی، ۱۲۲ متر فضای بازی کودکان، ۹ پایه چراغ ۶ متری با ۶۸ لامپ کم مصرف LED ، ۴۰ نیمکت و ۱۵ سطل زباله، یک هزار و ۳۱ متر مربع چمنکاری، یک هزار و ۱۸۸ متر مربع گل کاری، یک هزار و ۱۱۴ متر مربع درختچه و… است.

دیدگاه کاربران