عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع برق و آب وزارت نیرو :

ظام‌نامه حمایت از ساخت داخل در صنعت آب و برق آماده ابلاغ است

کد خبر: 85062
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹ ق.ظ

رئیس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع برق و آب وزارت نیرو، بر اجرای نظام‌نامه حمایت از ساخت داخل در صنعت آب و برق تاکید کرد و گفت: این نظام‌نامه آماده شده است و به‌ زودی از سوی وزیر نیرو ابلاغ خواهد شد.

به گزارش نداي مردم ، حمیدرضا تشیعی در دیدار با فعالان بخش خصوصی آب بر اهمیت اجرای نظام‌نامه حمایت از ساخت داخل تاکید کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که محصولات داخلی روز به روز از کیفیت بالاتری برخوردار شوند و ضمن حفظ مرغوبیت بین‌المللی از تولید محصولات نامرغوب بپرهیزیم تا چهره صنعت کشور خدشه‌دار نشود.

تشیعی با پیشنهاد اینکه در سفر خارجی وزیر نیرو هیاتی از نمایندگان بخش خصوصی نیز حضور داشته باشند، افزود: این کار می‌تواند ضمن شناساندن شرکت‌های داخلی به مجامع خارجی بر حضور گسترده‌تر این شرکت‌ها تأثیر گذار باشد.

رئیس مرکز توسعه صادرات صنایع برق و آب وزارت نیرو با اشاره به اینکه وزارت نیرو مصمم است از این پس، نمایشگاه‌های داخلی و خارجی را هدفمندتر برگزار کند، افزود: این امر سبب می‌شود تا تولیدکنندگان اصلح در نمایشگاه‌های بین‌المللی حضور پررنگ‌تری داشته باشند.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه گروهی بر این باورند که تولیدات و صادرات داخلی از کیفیت مناسب برخوردار نیست، افزود: باید کنترل کیفیت در محصولات صادراتی تجهیزات آب به شدت توسط نمایندگان استاندارد اعمال شود تا جلوی صادرات نامرغوب به خارج از کشور گرفته شود.

دراین نشست نمایندگانی از شرکت‌های خصوصی بخش آب و فاضلاب نیز در سخنانی به بیان مشکلات پیش رو پرداختند.

در سخنان نمایندگان بخش خصوصی از مهندسان مشاور به عنوان لوکوموتیو صادرات در امر صدور خدمات فنی و مهندسی یاد و تاکید شد که مهندسان مشاور تلاش کنند تا شرکت‌های ایرانی در در پروژه‌های خارجی به صورت پکیج حضور داشته باشند.

دیدگاه کاربران