عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر کل حریم شهرداری تهران :

مناطق دارای حریم بر صیانت از این اراضی تلاش کنند

کد خبر: 85114
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۱۱ ق.ظ

مدیر کل حریم شهرداری تهران بر حفظ و صیانت از اراضی و لزوم مدیریت یکپارچه در خصوص مسائل و مشکلات پیش رو در مناطق و نواحی دارای حریم تاکید کرد.

به گزارش نداي مردم ، دکتر حسین خانلری مدیرکل حریم شهرداری تهران در جلسه نظارت ستادی از حریم منطقه یک که به منظور حفظ و صیانت از حریم و برخورد قاطع با ساخت و سازهای غیر مجاز برگزار شد، اظهار داشت: نصب تابلوهای هشدار دهنده و حضور حریم بانان در محدوده حریم از اقدامات مهمی است که تاثیر بسزایی در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و جلوگیری و کنترل انتقال مصالح به محدوده حریم دارد.

مدیرکل حریم شهرداری تهران با اشاره به بازدید میدانی انجام شده از حریم منطقه یک و همچنین بررسی گزارشات در خصوص آخرین وضعیت حریم شمال تهران، یادآور شد: لازم است تعداد ساخت و سازهای انجام شده در حریم منطقه یک بررسی شود و هر ناحیه نسبت به بناهای موجود اطلاعات را کامل تر و جامع تر تهیه نماید، تا نسبت به ممیزی این بناها اقدام و این منطقه را به عنوان منطقه پایلوت در این امر معرفی کرد.

دکتر خانلری گفت: مناطق دارای حریم در خصوص عناصر بحران زا باید نسبت به ایمن سازی مصادیقی که در حوزه ی بحران هستند با همکاری مهندس سازه و کمیسیون رفع خطر اقدام کنند و به منظور نظارت و کنترل مستمر بر حریم از طریق استقرار و نظم بخشیدن به اکیپ های حریم بان برنامه ریزی نموده و با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز برخورد کنند.

مهندس سیدعلیرضا حسینی قائم مقام شهردار منطقه یک نیز با ارائه گزارشی در خصوص جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در ایام نوروز اظهار داشت: کلیه مسیرهای ورودی مصالح در چهار ایستگاه میدان سربند، میدان امامزاده قاسم(ع)، گلابدره ابتدای خیابان شکیبایی و بوکان در دو شیفت کاری تحت کنترل و نظارت قرار گرفت.

وی افزود: در راستای نظارت دقیقتر بر صدور مجوزها، طرح ممنوعیت عبور خودرو از محل استقرار کانکس حریم بانان نیز اجرایی شد تا مانع انتقال مصالح با خودروهای شخصی شویم.

دیدگاه کاربران