عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران :

۳ هزار میلیارد تومان، میزان بدهی شهرداری به پیمانکاران

کد خبر: 85193
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۸:۴۶ ق.ظ

اظهارنظرهای مطرح شده درباره میزان بدهی‌های شهرداری تهران به گفته معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران آماری دروغ است و کاملا جنبه سیاه‌نمایی دارد.

به گزارش نداي مردم ،قدرت گودرزي با بيان اين مطلب ميزان دقيق بدهي‌هاي شهرداري تهران به پيمانكاران را ۴هزار و ۳۰۰ميليارد تومان اعلام كرد. به گفته وي، يك‌سوم اين رقم با پيگيري‌هاي به عمل آمده بايد اصلاح شود و قطعا به ۳هزار ميليارد تومان خواهد رسيد. گودرزي در ادامه افزود: نمي‌دانم اين رقم ۱۶هزار ميلياردتوماني كه برخي افراد اعلام كردند بر چه اساسي است و چطور مي‌خواهند آن را ثابت كنند.

اين در حالي است كه آبان‌ماه سال گذشته نيز فهرستي از بدهي‌هاي شهرداري تهران به اشخاص حقيقي و حقوقي، بانك‌ها، سازمان‌ها و نهادها از سوي شهرداري تهران ارائه و در صحن علني شوراي شهر به‌منظور اطلاع اعضاي اين شورا ارائه شد. گودرزي با اشاره به گزارش كاملي كه در آبان‌ماه سال گذشته در صحن علني شوراي اسلامي شهر تهران درباره ميزان دقيق بدهي‌ها به نمايندگان شورا داده شد، گفت:

متأسفانه برخي از اعضاي شوراي شهر كه در سال‌هاي اخير به هيچ عنوان پيگير مطالبات شهرداري از دولت نبودند، حال درباره ميزان بدهي‌هاي شهرداري به پيمانكاران بدون اينكه به‌خود زحمت دريافت آمار دقيق را بدهند سياه‌نمايي كرده و اطلاعات دروغ به مردم ارائه مي‌دهند. گودرزي گفت:

برخلاف تكليف قانونگذار، دولت نه‌تنها به شهرداري تهران كمك نكرده است بلكه در كمال تعجب در سال گذشته ۳۰تا ۴۰درصد درآمدهاي پايدار شهرداري تهران از محل درآمد ماليات بر ارزش‌افزوده را هم كاهش داده است. معاون مالي و اقتصاد شهري شهرداري تهران با تأكيد بر اينكه اگر بدهي‌هاي دولت به مديريت شهري پرداخت مي‌شد، هم‌اكنون ديگر شهرداري به پيمانكارانش بدهكار نبود، افزود: اساسا مطرح كردن برخي مسائل كذب عليه شهرداري‌ كمكي به موقعيت سياسي افراد نخواهد كرد. وي خواستار آن شد تا دولت بدهي‌هاي خود به شهرداري تهران را پرداخت كند.

دیدگاه کاربران