عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران :

اجرای سند برنامه ششم توسعه استان با چهار اولویت

کد خبر: 85222
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶ ق.ظ

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران گفت: سند برنامه ششم توسعه استان تهران با چهار اولویت تامین آب شرب سالم در سطح استان تهران، محیط زیست، حمل و نقل و قطار شهری، توسعه متوازن شهرستان ها و شهر های پیرامونی از امسال اجرایی می‌شود.

به گزارش نداي مردم ، نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار کرد: سند برنامه ششم توسعه استان تهران با چهار اولویت تامین آب شرب سالم در سطح استان تهران، محیط زیست، حمل و نقل و قطار شهری، توسعه متوازن شهرستان ها و شهر های پیرامونی که همزمان با سند آمایش استان تکمیل شده مورد بررسی قرار گرفت و باید از سال ۹۶ قابلیت اجرایی داشته باشند.

وی در ادامه افزود: سند توسعه استان تهران با هماهنگی دستگاه های اجرایی از سال آینده کار خود را آغاز می کند، همچنین توسعه نقاط روستایی و پیرامونی شهر تهران که تنها به اسم شهر هستند هم در دستور کار قرار می گیرد و سند توسعه پایدار روستایی با رویکرد اشتغالزایی و کمک به معیشت مردم تصویب و به کمیته ها ابلاغ شده و از سال ۹۶ اجرایی می شود.

ترکی با تأکید بر اینکه استان تهران نسبت به درآمدزایی که دارد، ثروتمند است، چرا که ۵۰ درصد سهم مالیات کشور را تأمین می کند، بیان داشت: براساس شاخص ها و توسعه متوازن در حوزه اقتصادی و اجتماعی توزیع به خوبی انجام نشده که ما در برنامه ششم توسعه به دنبال این مهم هستیم.

دیدگاه کاربران