عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای اسلامی شهر کرج :

جشنواره لاله های کرج برای فرهنگ سازی است

کد خبر: 85231
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱:۴۱ ب.ظ

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهرکرج گفت: پارک‌های محلی به‌عنوان بخشی از فضای باز می‌توانند نقش مهمی در بهبود اکولوژی منطقه داشته باشند و ضمن فراهم کردن تفریحات گوناگون، نزدیکی به طبیعت را نیز برای اهالی محل فراهم کنند

به گزارش نداي مردم ،علی حاج کاظم افزود: ایجاد بسترهای مناسب برای بهبود فضای و گسترش فضای سبز در داشتن شهر سالم و هوای پاک نقش موثری دارد که برگزاری جشنواره لاله ها در کرج، زیرساختی برای این مهم است.
وی اظهاراشت: اقدامات مدیریت شهری طی سال های گذشته در حوزه توسعه فضای سبز و احداث پارک ها و بوستان ها در تمام مناطق ١٢ گانه شهرداری کرج ستودنی است.
این مسئول عنوان کرد: فضای سبز و پارک‌های محلی نقش مهمی در روحیه افراد ساکن در محل به ‌ویژه محلات آپارتمان ‌نشین دارد که اغلب از هرگونه سبزینگی در فضای زندگی خود محرومند.
رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهرکرج گفت: پارک‌های محلی به‌عنوان بخشی از فضای باز می‌توانند نقش مهمی در بهبود اکولوژی منطقه داشته باشند و ضمن فراهم کردن تفریحات گوناگون، نزدیکی به طبیعت را نیز برای اهالی محل فراهم کنند.
وی، افزایش سرانه فضای سبز به شیوه های نوین را امری ضروری ذکر و اضافه کرد: احداث پارک ها از یک سو به جهت تأثیری که بر کیفیت زندگی شهری و نیل به توسعه پایدار دارند و از سوی دیگر به جهت بار مالی بدون بازگشت سرمایه و سود که برای شهرداری ها بجای می نهد، ضرورت دارد.
حاج کاظم ضمن قدردانی از برگزار کنندگان پنجمین دوره جشنواره لاله ها ادامه داد: امسال در باغ گلها علاوه بر گونه های دیگر، تعداد ۳۲۰ هزار پیاز لاله در ۴۶ واریته و ۳۸ رنگ روییده شده که تقریبا دو برابر نسبت به سال گذشته بیشتر بوده و طراحی منحصر به فردی که در این مکان صورت گرفته موجب شده تا این رویداد مهم متفاوت تر از سال گذشته برگزار شود.
وی یادآور شد: جشنواره لاله ها و نمایشگاه گل و گیاه که به صورت جداگانه طی سال در شهر کرج برگزار می شود، باعث افزایش فرهنگ استفاده از گل و گیاه و آشنایی با مزایای آن و تاثیرات روحی و روانی استفاده از این منبع خدادادی و همچنین حمایت از تولیدگنندگان گل و گیاه می شود.
حاج کاظم ادامه داد: در زمان حاضر شهرداری کرج با برگزاری جشنواره لاله ها و نمایشگاه گل و گیاه برای فرهنگ سازی در مقاطع مختلف اعم از سنین پایه، خانواده ها و عموم مردم، گل را که یک کالای لوکس در ذهن مردم شناخته می شد، به عنوان یکی از کالاهای ضروری سبد خانوار معرفی کرده که این امر نتیجه فرهنگسازی و برگزاری جشنواره های متعدد می باشد.

دیدگاه کاربران