عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر واحد محیط زیست و انرژی شهرداری منطقه یک :

پنجمین ساختمان شمال تهران به انرژی های تجدید پذیر مجهز شد

کد خبر: 85251
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۲:۳۵ ب.ظ

با هدف حفظ محیط زیست و صرفه جویی در مصرف انرژی، سوله مدیریت بحران شهرداری منطقه یک به عنوان پنجمین ساختمان در شمال تهران به سیستم انرژی های تجدید پذیر مجهز شد.

به گزارش نداي مردم ، آسیه اقدسی مدیر واحد محیط زیست و انرژی شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت: آماده سازی و تجهیز ساختمان انرژی سوله مدیریت بحران این منطقه در طرح استقبال از بهار این اداره قرار داشت که با اقدامات انجام شده مراسم افتتاح این ساختمان با حضور دکتر محمد مهدی گلمکانی رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، مدیریت شهری و محیط زیست منطقه یک و مناطق ۲۲ گانه شهر تهران و… یکشنبه ۲۷ فروردین ماه در سوله مدیریت بحران ازگل برگزار شد.

وی گفت: شهرداری منطقه یک به عنوان پیشرو در زمینه استفاده از انرژی های نو به خصوص انرژی خورشیدی با دارا بودن ۵ نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس واقع در ساختمان های انرژی های تجدید پذیر در بوستان نیلوفر،ساختمان ناحیه دو شهرداری منطقه یک، موزه دارآباد و ستاد مدیریت بحران همواره سعی در اجرای الگوهای صحیح مصرف دارد.

وی افزود: نیروگاه خورشیدی سوله مدیریت بحران ازگل در نوع متصل به شبکه بوده و در حدود ۱۸ مگاوات ساعت در سال انرژی برق تولید کرده و از تولید بیش از ۱۰ تن دی اکسید کربن جلوگیری می نماید، تعداد پنل های این نیروگاه ۴۰ دستگاه با ظرفیتی معادل ۲۵۰ وات برای هر پنل و انواع سیلیکون تک کریستالی است.

اقدسی گفت: به منظور تامین بخشی از روشنایی محوطه پارکینگ ساختمان، ۳ دستگاه توربین بادی ۱۶۰ واتی متصل به ۳ باطری ۱۲ ولت نیز نصب شده است،

دیدگاه کاربران