عضویت در خبرنامه الکترونیک
نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس :

بلندمرتبه سازی ساختمان های بی هویت معضل جدید تهرانی ها

کد خبر: 85266
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱ ق.ظ

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس تاکید کرد:شهرداری باید نسبت به بلندمرتبه سازی ساختمان های بی هویت پاسخگو باشد.

به گزارش نداي مردم ،پروانه مافی ، درخصوص برخی اخبار مبنی براینکه درحال حاضر ۲۳۱ بلندمرتبه بدون هویت مربوط به سالیان گذشته درپایتخت وجود دارد، گفت: مدیران شهری و شهرداران باید نسبت به وجود ۲۳۱ بلند مرتبه بدون هویت و شناسنامه درپایتخت پاسخگو باشند، زیرا وجود چنین ساختمان هایی خطرات جدی برای کلان شهر تهران به وجود می آورد که هیچ نهاد و سازمانی به جز شهرداری دراین زمینه مسئولیت ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر وپردیس درمجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه مسئولیت هر حادثه و اتفاقی به جهت وجود بلندمرتبه ها برعهده شهرداری است، افزود: تنها شهرداری است که مجوز ساخت و ساز صادر می کند، لذا اگر تعدادی ساختمان بدون هویت وجود دارد باید شهرداری نسبت به آن پاسخگو باشد؛ زیرا در زیرمجموعه مدیریت این نهاد است که چنین ساختمان هایی ساخته شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری خطرات بلندمرتبه سازی برخی ساختمان های بی هویت، تصریح کرد: زمانی که ساختمانی موقعیت عمرانی یا همان پایان کار ندارد، در نتیجه اگر حادثه ای برای ساختمان اعم از آتش سوزی رخ دهد به جهت مشخص نبودن مالکان ساختمان، مشکلاتی شکل خواهد گرفت.

مافی افزود: باید شهرداری تهران در یک بازه زمانی مشخص ساختمان های بلند مرتبه بی هویت را شناسایی کرده و اقدام به شناسنامه دار کردن آنها کند.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با بیان اینکه بلندمرتبه سازی ساختمان ها تاثیر بسزایی در بحث پایداری آلودگی هوا دارند، ادامه داد: آنچه که می تواند آلودگی هوای تهران را مهار کند کریدور غرب به شرق است ،در نتیجه هر نوع ساخت و سازی که در این مسیر قرار گیرد جریان هوا را منحرف کرده و در نتیجه مشکل مهمی را برای هوای تهران به ویژه در فصل زمستان ایجاد خواهد کرد

دیدگاه کاربران