عضویت در خبرنامه الکترونیک
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور :

نتایج آزمون دکتری اعلام شد

کد خبر: 85292
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲ ب.ظ

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۶ گفت: داوطلبان از نهم تا سیزدهم اردیبهشت‌ماه ۹۶ فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

به گزارش نداي مردم ،دکتر حسین توکلی اظهار کرد: براساس ضوابط تعداد ۲۶۰ هزار و ۵۲۰ داوطلب برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز ۹۶ ثبت‌نام نمودند. براساس برنامه زمانی اعلام شده آزمون فوق در ۷ گروه آموزشی در ۲۴۴ کد رشته امتحانی برای تعداد ۲۶۰ هزار و ۵۲۰ داوطلب در روز جمعه ششم اسفندماه ۹۵ در یک نوبت و در ۵۴ شهرستان مختلف کشور با نظم، کیفیت مطلوب و امنیت کامل مطابق برنامه زمانی پیش‌بینی شده برگزار شد.

وی در ادامه تصریح کرد: در آزمون فوق از تعداد ۲۶۰ هزار و ۵۲۰ داوطلب ثبت‌نام‌کننده تعداد ۲۱۲ هزار و ۹۴۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و تعداد ۴۷ هزار و ۵۷۹ داوطلب در جلسه آزمون غایب بودند. پس از برگزاری آزمون قرائت پاسخنامه و تصحیح اوراق، محاسبه نمرات خام، تراز، نمره کل و سایر اطلاعات دیگر به عنوان نتیجه اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه کلی داوطلبان امروز دوشنبه ۲۸ فروردین ماه ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

دکتر توکلی یادآور شد: براساس ضوابط از تعداد ۲۱۲ هزار و ۹۴۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون جمعاً تعداد ۱۹۹ هزار و ۳۰۳ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و ۱۳ هزار و ۶۳۸ داوطلب به علت نداشتن حد نصاب نمره علمی لازم مجاز به انتخاب رشته نمی‌باشند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: از تعداد ۱۹۹ هزار و ۳۰۳ داوطلب مجاز در آزمون فوق تعداد ۷۵ هزار و ۱۴۸ داوطلب مجاز به انتخاب رشته‌محل تحصیلی دوره روزانه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و همچنین مجاز به انتخاب کدرشته محل‌های سایر دوره‌های آموزش عالی از جمله کدرشته امتحانی مربوط می‌باشند.

به گفته وی، از تعداد ۱۹۹ هزار و ۳۰۳ داوطلب مجاز تعداد ۱۲۴ هزار و ۱۵۵ داوطلب منحصرا مجاز به انتخاب کدرشته‌محل‌های تحصیلی از سایر دوره‌های آموزش عالی (به جز دوره روزانه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی) از کدرشته امتحانی مربوط می‌باشند.

دکتر توکلی گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) در روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد و با توجه به ضوابط داوطلبانی که براساس مفاد اطلاعیه‌ای که به همراه کارنامه آنها در روز دوشنبه ۲۸ فروردین ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت مجاز به انتخاب رشته باشند می‌توانند برای پذیرش در کدرشته‌محل‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بجز دانشگاه آزاد از روز شنبه ۹ تا چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه به سایت سازمان سنجش مراجعه و پس از مطالعه دفترچه راهنمای (شماره ۲) نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰ کدرشته محل از میان کدرشته‌محل‌های تحصیلی مورد علاقه از کدرشته امتحانی مربوط انتخاب کنند.

دیدگاه کاربران