عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ :

زنگ سلامت در محلات شمال شرق تهران نواخته می‌شود

کد خبر: 85311
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۸:۵۴ ق.ظ

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ گفت: با آغاز هفته سلامت ده‌ها برنامه فرهنگی ورزشی و بهداشتی در بوستان‌ها، مدارس و مراکز فرهنگی هنری منطقه ۴ برگزار می‌شود.

به گزارش نداي مردم ، سید ابوذر حسینی، با اعلام این خبر گفت: همزمان با فرارسیدن هفته سلامت که از یکم اردیبهشت ماه به مدت یک هفته برگزار می‌شود، ویژه برنامه‌های مختلفی در قالب جشواره های سلامت، همایش پیاده روی، تورهای سلامت، مشاوره‌های پزشکی، روانشناسی، تغذیه، غربالگری قند خون و فشار خون و توزیع اقلام آموزشی در سطح محلات پیش بینی شده است.

وی افزود: به منظور آشنایی شهروندان با بیماری های در حال رشد از جمله دیابت، کارگاه و همایش‌های آموزشی‌، نمایش های موزیکال، جشنواره غذای سلامت محور در سراهای محلات و مدارس در هفته سلامت برپا می شود.

حسینی با اشاره به تعداد ایستگاه‌های سلامت منطقه ۴ در هفته سلامت گفت: در هفته سلامت که از ۱ اردیبهشت آغاز می شود ۴۰ ایستگاه در مدارس، مساجد، ایستگاه های مترو، سرای محلات، بوستان ها و سطح معابر به ویژه در محلات محروم راه اندازی می شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ برپایی جشنواره غذای سالم را از دیگر برنامه‌های هفته سلامت عنوان کرد و گفت: به منظور تشویق شهروندان به طبخ غذای سالم و مفید، جشنواره غذای سالم در کانون پرورشی کودکان و نوجوانان منطقه ۴ برگزار می‌شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ با اشاره به راه اندازی اتوبوس دیابت در هفته سلامت افزود: اتوبوس دیابت از ۲۶ فروردین ماه جاری در محلات منطقه ۴ مستقر شده و خدمات پزشکی به شهروندان ارایه می‌کند.

حسینی از نواختن زنگ سلامت در محلات محروم منطقه ۴ خبر داد و گفت: با آغاز هفته سلامت و با همکاری آموزش و پرورش منطقه ۴، زنگ سلامت در مدارس محلات شمیران نو، جوادیه و خاک سفید به صدا در خواهد آمد.

وی تصریح کرد: برپایی تورهای سلامت، برگزاری همایش‌های محله‌ای در سراهای محلات و مدارس، برگزاری جشن مبعث در مراکز نگهداری معلولان ذهنی و برپایی همایش پیاده روی خانوادگی در بوستان پلیس از دیگر برنامه‌های هفته سلامت خواهد بود.

دیدگاه کاربران