عضویت در خبرنامه الکترونیک

بهره‌برداری از فاز دوم پتروشیمی کاویان با تسهیلات بانک صنعت‌ومعدن

کد خبر: 85314
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۸:۵۷ ق.ظ

فاز دوم پتروشیمی کاویان با تسهیلات بانک صنعت و معدن و با حضور رئیس جمهوری در عسلویه به بهره برداری رسید.

فاز دوم پتروشیمی کاویان با تسهیلات بانک صنعت و معدن و با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن محصول پتروشیمی(اتیلن)، با حضور رئیس جمهوری در عسلویه به بهره برداری رسید.

با آغاز بهره برداری از فاز دوم این مرکز پتروشیمی، ظرفیت تولید پتروشیمی کاویان سالانه به ٢ میلیون تن اتیلن افزایش یافته است.

برای افتتاح فاز دوم این مجتمع، مبلغ ٣٨٩ میلیون دلار تسهیلات مالی توسط این بانک تامین مالی شده که در نتیجه آن برای تعداد یکهزار و ۵۵٠ نفر اشتغال ایجاد شده است.

رئیس جمهوری در زمان حضور در عسلویه طی نشستی با حضور وزیر نفت، وزیر صنعت‌ومعدن وتجارت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران و مهندسان اجرای طرح‌های پتروشیمی در فاز دوم منطقه عسلویه، ضمن استماع گزارش آنان، روند اجرای این طرح‌ها و چگونگی و میزان تولید محصولات این مجموعه ها و نیز برنامه ریزی‌ها برای توسعه و ایجاد فازهای جدید در منطقه را مورد بررسی قرار داد.

فاز دوم پتروشیمی کاویان به عنوان بزرگترین تولید کننده اتیلن منطقه خاورمیانه از ظرفیت تولید سالانه بیش از یک میلیون تن اتیلن برخوردار بوده که با بهره‌برداری رسمی از این واحد، خوراک مورد نیاز طرح‌های مسیرخط لوله اتیلن غرب همچون مجتمع های پتروشیمی کردستان،لرستان، مهاباد، پلی اتیلن ایلام و … تامین خواهد شد.

دیدگاه کاربران