عضویت در خبرنامه الکترونیک

ساخت ۴۳بوستان جدید در تهران تا مردادماه

کد خبر: 85357
تاریخ انتشار: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳ ب.ظ

تا مردادماه امسال تعداد ۴۳ بوستان به مساحت ۲۰۷ هکتار به فضای سبز شهر تهران افزوده خواهد شد. بدین ترتیب تعداد بوستان های شهری در مرداد ماه ۹۶ به ۲۲۱۲ بوستان خواهد رسید.

به گزارش نداي مردم،شهرداری تهران در ۱۲سال اخیر توانسته با برنامه ریزی های صورت گرفته سرانه فضای سبز را از حدود ۹مترمربع به ۱۵٫۸مترمربع برساند. به طوری که توسعه کمربند سبز پیرامون شهر تهران تا سال ۸۴ ، ۲۲ هزار هکتار بوده و از سال ۸۴ تا پایان ۹۵، ۱۷هزار و ۱۳۲ هکتار به آن اضافه شده که درمجموع ۳۹ هزار و ۱۳۲ هکتار شده است.

در دوره اخیر مدیریت شهری تقریبا به اندازه کل تاریخ تهران به میزان فضای سبز معابر شهری ازجمله فضای سبز بزرگراهی اضافه شده است. این در حالیست که مساحت فضای سبز معابر شهری تهران تا سال ۸۴ ، ۴ هزار و ۲۳۷ هکتار بوده، از سال ۸۴ تا ۹۵ این مساحت به ۳ هزار و ۷۱۶ هکتار به آن اضافه شده است که در کل ۷ هزار و ۹۵۳ هکتار شده است.

افزایش بالغ بر۶۷درصدی مساحت فضای سبز درون شهری و برون شهری تهران
جمع مساحت فضای سبز درون شهری و برون شهری تهران ۲۹ هزار و ۳۱۳ هکتار بوده است که از سال ۸۴ تا ۹۵ ، ۲۲ هزار و ۳۷۹ هکتار به آن اضافه شده است. به طوری که درنهایت ۵۱ هزار و ۶۹۲ هکتار مساحت فضای سبز درون و برون شهری تهران است.

حدود نیمی از بوستان های تهران در دوره فعلی شهرداری احداث شده است
تا سال ۸۴ ، هزار و ۱۹۲ بوستان داشتیم که که از سال ۸۴ تا ۹۵، ۹۷۷ بوستان به آن اضافه شد به طوری که اکنون ۲ هزار و ۱۶۹ بوستان داریم.

رشد بالای مساحت بوستان های پایتخت
مساحت بوستان های تهران تا سال ۸۴، ۳ هزار و ۷۶ هکتار و از سال ۸۴ تا ۹۵، ۲هزار و ۵۳۱ هکتار به آن اضافه شده که در مجموع ۵ هزار و ۶۰۷ هکتار بوستان داریم.

افزایش سرانه پارکی –تفرجگاهی تهران به اندازه تاریخ پایتخت
تا سال ۸۴ سرانه پارکی –تفرجگاهی شهری ۳٫۳۲ مترمربع بوده که از سال ۸۴ تا ۹۵ این سرانه ۳٫۰۸ مترمربع رشد کرده و در حال حاضر به ۶٫۴ متر مربع داریم.

احداث بوستان های ویژه بانوان در دوره اخیر مدیریت شهری
همچنین ۴بوستان ویژه بانوان از سال ۸۴ تا ۹۵ افتتاح شده که پروژه های در حال اجرا با اولویت افتتاح تا مرداد سال ۹۶ بوستان بانوان لویزان در منطقه ۴ شهر تهران است.

به طور میانگین تامرداد ماهی ۸بوستان به تعداد بوستان های تهران اضافه می شود
تا مرداد ماه سال ۱۳۹۶ تعداد ۴۳بوستان به مساحت ۲۰۷ هکتار به فضای سبز شهر تهران افزوده می شود. بدین ترتیب تعداد بوستان های شهری در مرداد ماه ۹۶ به ۲هزار و ۲۱۲ بوستان می رسد.

دیدگاه کاربران