عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ارزیابی کارنامه 12ساله شهرداری تهران:

هرکس مشکلات اداره شهری که دولت به آن بدهکار است را بداند، حتما به جای انتقاد غیراصولی، به توانمندی های شهردارش اذعان می کند

کد خبر: 85379
تاریخ انتشار: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱:۴۱ ب.ظ

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ارزیابی عملکرد شهرداری تهران طی دوره اخیر در پایتخت گفت: اگر کسی با مشکلات اداره کردن یک شهر از یک سو و محدودیت های منابع مالی و اعمال فشارهای دولت و عدم پرداخت های معوقات از سوی دیگر آشنا باشد، بی شک به جای انتقادهای غیرعلمی و اصولی به این مهم اذعان می کند شهردار تهران مدیری توانمند و جهادی است که از پس تمامی این مشکلات در بیش از یک دهه گذشته برآمده است.

به گزارش نداي مردم، سید محمد جواد ابطحی  با اشاره به اینکه چهره پایتخت در یک دهه گذشته تغییراتی بنیادین و اساسی کرده به طوری که امروز شاهد ارتقا سطح کیفی و کمی زیرساخت های کلان شهر تهران هستیم، تصریح کرد: اگر به تمام اقدامات شهرداری تهران در یک دهه گذشته هم توجهی نکنیم و تنها ساخت بوستان های ولایت و یاس و توسعه مترو را مدنظر داشته باشیم باز هم باید نمره تمام به شهردار تهران و دست اندرکاران شهرداری بدهیم.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس دهم، اداره کردن پایتخت با ابعاد مشکلات کنونی و کمبودهای مالی آن هم در شرایط سخت تحریم های اقتصادی را کاری سخت و دشوار دانست و افزود: وقتی حجم مشکلات زیاد باشد، بی شک نیازمند مدیری با ویژگی های خاص خواهیم بود. چراکه تهران هر لحظه با حجمی از بحران ها مواجه است. از همین رو من به شخصه شهردار تهران را مدیری توانمند، اجرایی و جهادی می دانم که توانسته تهران را با وجود تمامی تنگناهای اقتصادی و… در مسیر توسعه پیش ببرد.
وی توسعه و ساخت مساجد پایتخت را یکی دیگر از دستاورد شهرداری تهران در زمینه اجرای برنامه ریزی های فرهنگی و اجتماعی خواند و گفت: اگر بخواهم به آنچه از سوی شهرداری تهران در زمینه توسعه پایتخت رخ داده از بعد دینی نگاه کنم باید بگویم که توسعه و ساخت مساجد در یک دهه گذشته دستاورد حائز اهمیتی است، اما از بعد عمرانی توسعه مترو سرآمد تمامی پروژه های به اجرا در آمده در شرایط سخت اقتصادی است.
ابطحی اقدامات صورت گرفته در شهر تهران را در حد مقدورات شهرداری با توجه به بودجه بندی شورای شهر تهران عنوان کرد و افزود: بارها شاهد بودیم که منتقدان دکتر قالیباف هجمه های سیاسی به وی وارد کردند در حالی که خود منتقدان اذعان داشتند که شخص شهردار تهران از تمامی اتهام های بی روایی که به وی وارد می کنند، مبرا است. چه در زمینه تحقیق و تفحص از شهرداری تهران که وی از ابتدا اعلام همکاری کرد و چه در پرونده املاک نجومی که بیشتر جنبه انگ زنی سیاسی داشت، این مهم به وضوح حس می شد.
این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی با اعلام اینکه منتقدان شهردار تهران هنوز نمی دانند که با داد و بیداد کردن و حاشیه سازی کار نقد صورت نمی گیرد، خاطر نشان کرد: در طول مدیریت دکتر قالیباف در شهرداری تهران همواره شاهد هجمه های سیاسی از کانال های مختلف به سمت وی، بدنه شهرداری و کارنامه کاری شخص ایشان بوده ایم. در حالی که همگی می دانیم شهردار تهران مدیر ارزشمند و توانمند و جهادی است که باید در حفظش تلاش کنیم. از همین رو بر منتقدان لازم و واجب می دانم اگر نقدی به عملکرد وی دارند با آرامش و حفظ فضای دوستانه و با رعایت موازین اسلامی آن را مطرح کنند اگر واقعا نیت سازندگی دارند، نه اینکه با هیاهوی سیاسی تلاش کنند کارنامه کاری دکتر قالیباف را تخریب کنند.

دیدگاه کاربران