عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی :

تعطیلی کلینیک‌های ویژه معلولان/ محرومیت خدمات توانبخشی از نظام بیمه‌ای

کد خبر: 85397
تاریخ انتشار: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲:۲۹ ب.ظ

حسین نحوی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری فارس،‌گفت: معلولیت یک فرآیند در زندگی افراد است که به خدمات چند لایه و بین بخشی نیاز دارد. وی ادامه داد: خدمات توانبخشی پزشکی که مشتمل بر خدمات فیزیوتراپی، گفتاردرمانی،‌ارتوپدی و بینایی‌سنجی است،

به گزارش نداي مردم ،حسین نحوی‌نژاد ،‌گفت: معلولیت یک فرآیند در زندگی افراد است که به خدمات چند لایه و بین بخشی نیاز دارد.

وی ادامه داد: خدمات توانبخشی پزشکی که مشتمل بر خدمات فیزیوتراپی، گفتاردرمانی،‌ارتوپدی و بینایی‌سنجی است، به جزء در موارد محدود فیزیوتراپی سایر این خدمات تحت پوشش بیمه قرار ندارد.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: با اینکه خدمات توانبخشی پزشکی در کاهش آسیب‌ها و ایجاد یک زندگی مستقل برای معلولان بسیار مؤثر است و باید این خدمات به موقع و با کیفیت بالا ارائه شود متأسفانه نظام بیمه‌ای ما در حال حاضر دایره خدمات تعریف نکرده است.

نحوی‌نژاد تصریح کرد: بهزیستی توان خرید خدمت از بخش خصوصی را ندارد قبلا کلینیک‌هایی در استان‌ها و شهرستان‌ها وجود داشت که این خدمات را به صورت جامع ارائه می‌کرد اما با واگذاری خدمات و کوچک‌شدن دولت، خیلی از این کلینیک‌ها بسته شده و مددجویان را با معضلات بسیاری روبرو کرده است.

وی افزود: این کلینیک‌های تخصصی به تعداد کافی وجود ندارند و از طرفی هزینه بسیار بالایی دارد چرا که بیمه‌ها آن را پوشش نمی‌دهند در نتیجه معلولان به ویژه در مناطق محروم مشکلات بسیاری دارند البته در اصلاحیه لایحه قانون حمایت از معلولان به این امر توجه کرده‌ایم که در حال رایزنی برای تصویب آن هستیم.

دیدگاه کاربران