عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه دو :

استمرار طرح مخزن گذاری و تفکیک در مبدا در منطقه دو

کد خبر: 85446
تاریخ انتشار: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷ ق.ظ

معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه دو از تداوم عملیات مخزن گذاری و تفکیک در مبدا در شهرک‌ها و مجتمع‌های بالای ۲۰ واحد در منطقه ۲ خبر داد.

به گزارش نداي مردم، علیرضا جعفری با اعلام این خبر گفت: روند گسترش طرح تفکیک در مبدا در شهرک ها و مجتمع های بالای ۲۰ واحد منطقه دو در دستور کار قرار دارد و مخزن گذاری کامل و برقراری سیستم های جمع آوری پسماند خشک متناسب با ظرفیت اماکن، در اولویت برنامه های طرح تفکیک در مبدا اداره مدیریت پسماند منطقه دو قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: به منظور بهینه سازی اجرای طرح تفکیک در مبدا در شهرک ها و مجتمع بالای ۲۰ واحد، نظرسنجی از میزان رضایت ساکنان مجموعه های تحت پوشش و هم چنین احصای مشکلات و موانع موجود در دستور کار اداره مدیریت پسماند منطقه قرار دارد.

وی با بیان اینکه تمرکز برنامه های این اداره در سال ۹۵ بر ساماندهی وضعیت پسماند در شهرک ها و مجتمع بالای ۵۰ واحد است، گفت: در همین راستا آموزش و اطلاع رسانی، تبلیغات محیطی، انعقاد تفاهم نامه با مدیران این دسته از شهرک ها و مجتمع ها، توزیع مخازن، برقراری سرویس منظم جمع آوری، استقرار غرفه بازیافت، حذف مخازن ویژه پسماند تر از اطراف شهرک ها و مجتمع ها و انتقال به داخل محوطه، نصب بنر تقدیر و تشکر از اهم اقداماتی است که از سال گذشته تاکنون انجام شده است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه در پایان با اشاره به استقبال خوب شهروندان از اجرای طرح مخزن گذاری و تفکیک در مبدا شهرک ها و مجتمع ها تصریح کرد: میزان مشارکت عمومی رو به افزایش بوده و بر اساس برنامه ریزی ها با انجام دادن اقدامات فرهنگی، آموزشی، برقراری نظم بیشتر در عملیات جمع آوری و تامین مخازن و اقلام مورد نیاز، درصد همکاری مردم در تفکیک پسماند در مبدا، پیشرفت قابل قبولی در سطح منطقه ۲ خواهد داشت.

دیدگاه کاربران