عضویت در خبرنامه الکترونیک
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز :

کاهش ۵۰ درصدی حجم قاچاق در دولت یازدهم

کد خبر: 85526
تاریخ انتشار: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶ ق.ظ

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در واکنش به برخی اظهار نظرهای نادرست نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری درمورد قاچاق کالا و ارز گفت: نامزدهای انتخابات با تکیه بر آمار و اطلاعات دقیق اظهار نظر کنند؛ حجم قاچاق با کاهشی ۵۰ درصدی، از ۲۵ میلیارد دلار در سال ۱۳۹۲ به کمتر از ۱۳ میلیارد دلار در سال ۹۵ رسیده است.

 

به گزارش نداي مردم ،قاسم خورشیدی افزود: برخی از اظهار نظرهایی که این روزها با اغراض سیاسی و با نگاه تبلیغاتی به انتخابات صورت می گیرد، اجحاف در حق مجموه نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: در ارتباط با موضوع مبارزه با ستاد قاچاق کالا و ارز، کشور و مجموعه نظام جمهوری اسلامی دستاوردهایی قابل ملاحظه داشته است و توانسته اند حجم قاچاق را از ۲۵ میلیارد دلار در سال ۱۳۹۲ به کمتر از ۱۳ میلیارد دلار در سال ۹۵ کاهش دهند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: این دستاورد، نتیجه اقدامات گسترده ای است که توسط دستگاه های مختلف عضو ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از جمله گمرک جمهوری اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح به ویژه نیروی دریایی سپاه و ارتش جمهوری اسلامی انجام شده است.

خورشیدی با اشاره به برخی اظهار نظرها درمورد قاچاق کالا گفت: اظهار نظرهایی که این روزها با هدف تشویش اذهان عمومی و جلب آرا در تبلیغات انتخاباتی مطرح می شود، در حقیقت ظلم به مجموعه خادمان ملت در دستگاه های عضو ستاد است.

وی تاکید کرد: نامزدها باید در این مقوله تجدید نظر کنند و با تکیه بر آمار و اطلاعات دقیق اظهار نظر کنند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اضافه کرد: البته ۱۳ میلیارد دلار قاچاق هم برای اقتصادی با حجم اقتصاد جمهوری اسلامی زیاد است اما زیر پا گذاشتن دستاوردهای دولت در سه سال اخیر ظلمی مضاعف به مجموعه دست اندر کاران در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

وی تصریح کرد: واقعیت امر این است که همواره پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به ویژه در سالهای دهه ۸۰ تا سال ۱۳۹۲ – که اتفاقا برخی از نامزدهای فعلی انتخابات در آن زمان در مجموعه ستاد دارای مسئولیت بودند – همواره آمارها موئد این است که ما شاهد افزایش قاچاق بودیم. اما در سه سال اخیر در نتیجه مجموعه اقداماتی که انجام شده، حجم قاچاق کاهشی ۵۰ درصدی داشته است.

خورشیدی با تاکید بر اینکه این دستاوردها نتیجه اقدامات مجموعه نظام و دولت جمهوری اسلامی است، از نامزدهای انتخاباتی خواست بدون اطلاع دقیق، آمار غیر واقعی ارایه نکنند، چرا که باعث می شود افکار عمومی نسبت به آنها قضاوتی متفاوت داشته باشند.

وی به نامزدها توصیه کرد: زمانی که یک نامزد انتخاباتی آماری را اعلام می کند که منطبق با واقعیت نیست، افکار عمومی نسبت به وی قضاوت متفاوتی خواهد داشت.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به شهادت ۹ نفر از مرزبانان در روز گذشته، گفت: ارایه آمارهای غیرواقعی در این رابطه، ظلم به شهدایی است که نیروی انتظامی در مقابله و مبارزه با قاچاق در اقصی نقاط کشور، به ویژه در مرزها تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.

خورشیدی با تاکید بر اینکه نامزدها باید آمارهای مستند به مراجع ذی صلاح را ارایه کنند گفت: بر اساس ماده ۱۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مرجع رسمی اعلام آمار و اطلاعات در مورد قاچاق، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد: بر اساس آمارهای ستاد، حجم قاچاق برای سال ۹۵ حداکثر حدود ۱۳ میلیارد دلار است و این عدد نسبت به سال ۱۳۹۲ کاهشی ۵۰ درصدی داشته است.

محمدباقر قالیباف یکی از نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری به تازگی در یکی از سخنرانی های خود در مورد قاچاق کالا اعلام کرده است: «۲۵ میلیارد دلار در کشور قاچاق صورت می گیرد و کالاهای غیر قانونی وارد کشور می شود».

دیدگاه کاربران